Квартира тижняРойтбурд і Гнилицький у квартирі в центрі Києва
Простора оселя від студії Dreamdesign
The Village Україна розповідає про цікаве та красиве житло в Києві і не тільки.
Фото: Анна Бобирєва, Андрій Авдєєнко
Підпишись на THE VILLAGE УКРАЇНА В TELEGRAM – лонгріди без новин.
Дизайн:
Dreamdesign
Архітекторка:
Олена Добровольська за участю Тетяни Гришкової
Площа:
210 м²
Висота стель:
3,15 м
Квартира розташована у центрі Києва. Її господарі – родина з трьох осіб. За інтер’єр відповідала студія Олени Добровольської Dreamdesign. «Якими були побажання власників на проекті? Головним завданням було зробити красиву квартиру», – кажуть у студії.
За словами Добровольської, насамперед при розробці проекту архітекторка відштовхувалася від навколишнього міського контексту. «Цей будинок розташовано в історичному кварталі Києва, тому автори і господарі зійшлися на тому, щоб перенести історичний дух міста в інтер’єр», – розповідають у Dreamdesign.
Окрім того, за словами архітекторки, інтер’єр повинен був стати вдалим тлом для витворів сучасного мистецтва та предметів дизайну. Зокрема, у просторі знайшли місце для робіт Олександра Ройтбурда, Олександра Гнилицького та Руслана Вашкевича.
Простору вітальню виділяє низка дизайнерських рішень. Перш за все в очі впадає велика мідна ширма, яка відділяє вітальню від холу. Ширма має багато різних площин: при потраплянні на них світло заломлюється і наповнює кімнату тінями і бліками. «Ми вирішили запропонувати цю ідею, аби відмовитися від коридору і додати таким чином приміщенню повітря», – пояснюють у Dreamdesign.
Зона для відпочинку у вітальні – великий диван бренду Bonaldo, крісло Nuvola 09 від Gervasoni, стелаж для книг та артбуків, низький журнальний столик і телевізор. Над цією зоною – люстра зі скляними елементами відтінку кобальт.
Декоративним елементом на стелі є ліпнина з білками, що граються у листі. «Це алюзія на класичну ліпнину у старовинних інтер’єрах. Але в цьому випадку ми підійшли до її створення з гумором», – кажуть дизайнери.
Урівноважують загальний тон приміщення тьмяно-сині стіни та елементи текстилю. Цей відтінок у квартирі називають «скандинавським».
У зоні кухні та вітальні з ним поєднується стіна, пофарбована у глибокий сірий колір. На стіні – картина Ройтбурда. Масивний обідній стіл – із натурального дерева.
Основний акцент у спальні – поєднання синього і теракотового кольорів. Із ними узгоджуються дерев’яні поверхні та мідна перегородка. Подушки, портьєри і банкетку обрали від бренду Lamadrid. Гардини – виробник Zimmer + Rohde. Відокремлена шторою зона біля вікна – куточок для читання.
Підліткову спальню витримали у сіро-бежевій кольоровій гамі. Вона виділяється на тлі фактурної чорної стінки. Своєю чергою, акценти розставили шотландською клітинкою на шторах та абстрактним яскравим килимом.
У кімнаті, що слугує кабінетом, розмістили робоче місце, диван і бібліотеку. Загальний тон кабінету зробили сірим. Підкреслили кімнату текстильними рішеннями.
Ванні кімнати витримали у нейтральних світлих тонах. Камінь і натуральне дерево урівноважили графітовим відтінком сірого на настінній плитці.