Нові архітектори Як зробити наші міста комфортними для людей?
Розповідаємо про усі навчальні програми в Харківській школі архітектури
15 липня Харківська школа архітектури проведе День відкритих дверей У ХША online Vol.2. Крім іншого, на події потенційним студентам та їхнім батькам розкажуть про роботу над проєктами в навчальних аудиторіях і майстернях, студійні проєкти, магістерську програму, а ще – про життя в Харкові та особливості переїзду.
Захід триватиме з 17:00 до 19:30. Усі охочі можуть відвідати подію безкоштовно за попередньою реєстрацією.
«Уже вдруге ми проводимо День відкритих дверей онлайн: цього разу розкажемо про життя школи, наші освітні програми та проєкти студентів, над якими вони працювали протягом року. Тому 15 липня День відкритих дверей проведемо за участі головних героїв – наших студентів і викладачів ХША», – розповідає перша проректорка ХША Олександра Нарижна.
The Village Україна разом із Харківською школою архітектури запускають серію історій «Нові архітектори» про сучасну архітектурну освіту. У першому матеріалі розповідаємо, які події та навчальні програми школа запустить найближчим часом.
Старт: 25 липня
Вартість: безкоштовно
Ніхто не був готовий до 2020 року, навіть архітектори. У школі додають: «Пандемічний світ у 2020 році не залишив нікому вибору, адже важко врятувати місто в самоізоляції». Проте за рік студенти ХША встигли досить багато. Наприклад, попрацювали в Черкасах, у Задержпром’ї, у 522-му мікрорайоні Салтівки, у селі Коропове та на Рибальському острові в Києві.
Про результати роботи 19 студентів першого й другого курсів планують розповісти на спільній виставці року. На безкоштовній події говоритимуть від студентської спільноти ХША та запрошують усіх охочих на відеохостинг. Додають, що виставку проведуть у форматі серіалу.
«Дуже цікаво починати роботу над завданням, в умовах якого вже є неможливість його виконати. Щороку виставку проводили у стінах ХША, де студенти демонстрували всі свої напрацювання за рік. В умовах нової реальності та пандемії ми переходимо в онлайн формат – серіал», – ділиться куратор виставки, викладач ХША, арткритик, редактор видавництва IST Publishing і куратор другої Бієнале молодого мистецтва Борис Філоненко.
Старт: 20 липня
Вартість: 9 000 грн
Інтенсив у ХША – місткий підготовчий курс з архітектури та урбанізму, що триває 8 днів. За цей час студенти отримують базову теоретичну основу та практичні навички на старті професії. Курс допомагає студентам більше дізнатися про професії архітектора та урбаніста, а також про те, як влаштована архітектурна практика, отримати навички, необхідні для подальшої діяльності.
Інтенсив проведуть в онлайн форматі. За словами організаторів, це не вплине на дружню атмосферу та тісну взаємодію команди з тьюторами. Студентам надішлють необхідні матеріали та куруватимуть кожного з учасників індивідуально. Інтенсив складається з лекцій, дискусій, індивідуальної роботи під кураторством тьюторів, командної роботи та практикуму з отриманням базових навичок архітектора.
Старт: 5 жовтня
Вартість: 30 000 грн
Курс «Нульовий рік» триває два семестри. За цей час студенти заглиблюються в сучасну професію архітектора, завдяки дисциплінам і проєктам у ХША. А також визначаються з професією та готуються до подальшого навчання на програмі бакалаврату.
Річний курс надає базові навички, ознайомлює з теорією, дає студентам можливість спробувати себе в різноманітних проєктах, по-іншому поглянути на професію та отримати нову точку відліку. Протягом «Нульового року» студенти стають частиною української та міжнародної архітектурної спільноти, дізнаються про можливості в професії й отримують нові знайомства та досвід.
Для кого ця програма?
- Охочих вступити на програму бакалавра ХША чи закладів вищої освіти в усьому світі.
- Школярів, які хочуть визначитися з професію, цікавляться архітектурою та урбанізмом.
- Студентів архітектурних, мистецьких і технічних спеціальностей.
- Сформованих професіоналів, які хочуть розширити свої горизонти.
- Тих, хто мріє стати архітектором і хоче спробувати себе у професії
Старт: 21 вересня
Дедлайн подачі документів на вступ:
17 серпня – для вступників на основі базової середньої освіти
22 серпня – для вступників на базі попередньо здобутого рівня вищої освіти
Вартість: 120 000 грн
Найкращі вступники можуть отримати стипендії, що покривають 25–75% вартості навчання.
Команда ХША створила нову для України освітню програму бакалаврату «Архітектура та Урбанізм» і впроваджує її під кураторством міжнародних експертів. Мета програми – підготувати нове покоління українських архітекторів, які знаються на методах будівництва, чутливі до природного й штучного контексту міста, а також є відповідальними, уміють критично й системно мислити та співпрацювати у команді.
Головний фокус бакалаврату – ґрунтовні знання з архітектури та проєктування, які студенти отримують за допомогою постійної практики та розробки власних проєктів у студії. І все в умовах, наближених до реальної роботи архітекторів.
«Ми хочемо, щоб наші випускники могли проєктувати, ухвалювати просторові рішення, бути чутливими до соціального й матеріального контекстів. Щоб кожен їхній проєкт був критично осмисленим і наш студент розумів особливості контексту: хто буде жити у цьому просторі тощо», – ділиться директор програми бакалаврату ХША, польський архітектор і дослідник, урбан-дизайнер, публіцист і колишній викладач інституту Strelka Куба Снопек.
Старт: 5 жовтня
Дедлайн подачі документів на вступ – 22 серпня
Вартість: 120 000 грн
(60 000 грн для вступників 2020 року)
Навчання на магістратурі в ХША триває два роки. За цей час студенти беруть участь у персональних і командних проєктах і дослідженнях, технологічних експериментах. А ще – зануренні в міждисциплінарну сферу, професійну практику та стажування.
Мета освітньої програми «Архітектура» – підготовка професіоналів, готових до архітектурної практики, які мають технічні знання, етичні переконання, є відповідальними, розуміють контекст і мають власне бачення майбутнього. Зі студентами-магістрами працюватимуть міжнародні професіонали-практики. За словами ХША, школа має значну ресурсну базу для професійної освіти, яка охоплює студії, майстерні, технічні лабораторії, сучасну бібліотеку та комп’ютерну лабораторію, які працюють 24/7.
Для кого ця програма?
- Для випускників бакалаврату архітектури зі всієї України.
- Для тих, хто бажає поглибити свої професійні знання та навички.
- Для тих, хто працює у сфері дизайну міських проєктів і прагне досягти більшого.
Цього року ХША зробили 50% знижку для вступників на магістратуру. Вона діє протягом першого семестру та продовжується за результатами успішного навчання в кожному наступному семестрі та вчасної плати.
«Мабуть, найголовніше, що ХША – це величезне ком’юніті, міжнародна архітектурна спільнота, в якій високо цінують мислення «out of the box»», – говорить засновник ХША, головний архітектор Drozdov&partners Олег Дроздов.
Матеріал підготовлено за підтримки