РецептиЩо приготувати з ревеню: сезонний салат від шефині Ніки Лозовської
Як приготувати та де замовити фермерський ревінь
Ніка Лозовська – шефиня, співвласниця ресторану нової локальної кухні Dizyngoff і кафе «Деколь» в Одеському національному художньому музеї. Усі вісім років, що Dizyngoff працює біля Приморського бульвару, Ніка створює їжу із сезонним фокусом, досліджує особливості локальних страв і поєднує ролі власниці й шефині, що поки доволі рідко трапляється серед українських гастрономічних проєктів.
Ми попросили Ніку приготувати для The Village Україна страву з чергової зірки сезону – ревеню, і ділимось тут її рецептом.
Що готуємо?
Салат із ревенем і збитим козячим сиром
Dizyngoff – це мій сімейний ресторанчик в Одесі. Тут ми готуємо так, як любимо та бачимо – надихаючись дикими та сезонними продуктами, а також як традиційними стравами, так і новим поглядом на них.
Ми в Dizyngoff повністю віримо в локальні та переважно навіть дикі продукти, якщо нам вдається такі дістати. Дика риба, дикі гриби, іноді дикі спаржа та салікорнія – це те, що ми полюбляємо готувати найбільше. Ревінь я люблю за те, що це продукт із дуже цікавим смаком і надзвичайно коротким сезоном. Він також дуже корисний.
Сама я не найбільше люблю солодке, тому в цьому рецепті мені хотілося показати продукт у солоному прояві. На мій погляд, ревінь, або румбамбар, чудово пасує козячому сиру. Найважливіший момент у цьому рецепті – це приготувати ревінь так, щоби він не перейшов стадію готовності, зберігши особливу текстуру.
Склад
Для салату:
- Готовий ревінь – 120 г
- Козячий м’який сир – 150 г
- Мікс салатів або ваш улюблений зелений салат – 30 г
- Свіжий цукіні або кабачок – 50 г
- Сушений барбарис – 15 г
- Насіння льону – 5 г
- Соус вінегрет – 20 мл
- Свіжий молотий перець
- Сіль
Для соусу вінегрет:
- Оливкова олія Extra Virgin – 100 мл
- Гірчиця – 10 г
- Якісний винний оцет – 25 мл
- Сіль – 4 г
Маринад для румбамбару:
- Вода – 350 мл
- Каркаде – 10 г
- Очистки від румбамбару зберігаємо
- Сіль – 2 г
- Цукор – 40 г
- Оцет винний або сидровий – 50 мл
Рецепт
1
Спершу нам потрібно очистити наш румбамбар від волокнистої частини. Для цього маленьким ножиком відрізаємо край і тягнемо, аж поки з одного боку румбамбар не буде чистим від волокон і повністю зеленим. Повторюємо з усіх боків. Це важливо, оскільки саме цих волокон ми хочемо уникнути в готовій страві. Нарізаємо ревінь брусками приблизно по 5 см завдовжки.
2
Наступний крок – готуємо ревінь у маринаді. Для цього всі інгредієнти маринаду об’єднуємо в каструлі й доводимо до кипіння. До вже киплячого маринаду додаємо різаний румбамбар. Варимо близько 5 хвилин, залежно від товщини пагонів. Після дамо охолонути – важливо відокремити ревінь від маринаду на цьому етапі.
3
Щойно все охололо, знову об’єднуємо – і так і зберігаємо, щоб ревінь просочився маринадом, але не перейшов стадію готовності, зберігши особливу текстуру, не став занадто м’яким.
4.
Тепер готуємо соус Vinaigrette. Для цього в глибокій місткості об’єднуємо оцет, гірчицю і сіль, поступово додаємо оливкову олію, постійно помішуючи за допомогою вінчика.
5
Збираємо наш салат. Дуже тоненько та кружечками нарізаємо цукіні, замішуємо з міксом салату, зернами льону й барбарисом – і заправляємо соусом вінегрет. На тарілку викладаємо козячий сир, на нього промаринований і томлений румбамбар і кілька ложок маринаду. Збоку викладаємо заправлений салат. На страву рекомендуємо додати свіжомелений чорний перець, присипати насінням льону та полити козячий сир кількома ложками оливкової олії.
Смачного!
У кого купувати ревінь:
- Osio Organic, ферма з Київщини
- Ніка радить купувати ревінь у бабусь на ринках. Якщо ви в Одесі, це Новий базар, у Києві – Житній, Печерський чи Володимирський ринки.
Фото: Олександра Белінська
Постобробка зображень: Серж Хуцану