Економити час за допомогою додатків у смартфоні
The Village розповідає про хороші звички та прості дії, що роблять життя кращим. Ми вже писали, що потрібно робити, аби смартфон працював швидше. Сьогодні поговоримо про те, як перетворити гаджет у корисний інструмент, який допоможе заощадити кілька годин на день – завдяки логічному зберіганню додатків, внутрішньому пошуку та налаштованим віджетам.
Влад Філатов
хай-тек-журналіст, відеоблогер
Використовувати «Google Завдання» для нагадувань
ЕКОНОМІЯ: 2 години щодня
У день мені доводиться виконувати в середньому сім-десять завдань. Для їх планування першими згадуються «Нагадування» – правда, цей додаток дуже простий, а у випадку з Android виникають ще й проблеми із синхронізацією на різних пристроях. Платні додатки з десктопними версіями – хороший варіант, але я розумію, що платити, нехай навіть за зручність, ніхто не буде: спочатку потрібно спробувати, а потім вже обирати, платити чи ні.
Нещодавно Google представив додаток і сервіс «Завдання». Це красивий, простий і функціональний додаток із списками. Їх, знов-таки, може бути кілька: наприклад, окремо список справ і список покупок. Повідомлення активуються як нагадування в браузері, а вся інформація зберігається в акаунті й доступна з будь-яких пристроїв. Для мене «Завдання» виявилися простим і зручним інструментом планування: витрачаю на список хвилини три, а виграю в результаті кілька годин на день.
Зберігати однотипні програми в тематичних папках
ЕКОНОМІЯ: 30 хвилин щодня
Навіть найакуратнішим часто знайти потрібну програму не так легко. Я розбиваю додатки на групи і зберігаю в тематичних папках: «Таксі», «Їжа», «Магазини», «Банки» і так далі. Начебто дрібниця, але в підсумку вам просто потрібно витратити хвилин 20 на сортування додатків, щоб потім економити півгодини щодня на пошуки потрібного.
Користуватися внутрішнім пошуком
ЕКОНОМІЯ: 10-15 хвилин щодня
Додаткові 10-15 хвилин на день можна зекономити, якщо користуватися внутрішнім пошуком, який є у будь-якій системі. У цьому випадку йдеться вже не про додатки, а про контакти, зокрема системні налаштування або збережені документи.
Читати новини в браузері
ЕКОНОМІЯ: 10 хвилин щодня
Щоранку я починаю з перегляду новин у мережі. Зазвичай для цього люди заходять на три-чотири сайти, до яких звикли. Водночас культура споживання новинного контенту, наприклад, у США, досить сильно відрізняється від нашої: там частіше користуються додатками або новинними агрегаторами.
Я користувався кількома варіантами, але жоден з них не видався мені зручним. Найпростіший спосіб – читати новини у вашому браузері: така функція є, наприклад, у Google Chrome. Якщо ви прив’яжете той самий Chrome до свого облікового запису, то всі закладки переїдуть на інші пристрої автоматично, як і ваші тематичні інтереси в новинних вибірках. Плюс майже у всіх гаджетів на Android є крутий вбудований помічник Google Now – теж хороший варіант для швидкого доступу до найсвіжішої інформації. Таким чином, блукання по мережею в пошуках інформації відпадають, що економить у середньому десять хвилин на день.
Налаштувати віджети
ЕКОНОМІЯ: 10 хвилин щодня
Абсолютно неважливо, iOS або Android у вас, цей універсальний інформаційний інструмент доступний і там, і там. Віджет моментально дає наочну інформацію приблизно про все: це може бути прогноз погоди в реальному часі, стан вашого банківського рахунку, карта міста з онлайн-заторами, швидкий доступ до найпопулярніших чатів у месенджерах, міток, функцій і навіть плеєру.
На Android ви зможете розмістити віджети в потрібному вам місці на робочих столах, обравши розмір і набір інформації, які підходять саме вам. А ось на iOS для них відведено спеціальне місце – крайній робочий стіл зліва. Налаштовані віджети – це ще десять хвилин вільного часу.
РЕЗУЛЬТАТ: У нас вийшло п’ять невеликих, простих й іноді не зовсім очевидних пунктів взаємодії зі смартфоном, які легко звільнять дві-три години щодня для нових справ або захоплень.
Фото: BRUNO CERVERA / Unsplash