Кияни просять запровадити хвилину мовчання. Уряд готовий, але окремі пропозиції треба доопрацювати
Кияни створили петицію із закликом запровадити в Києві хвилину мовчання, щоб ушанувати військових.
Уряд підтримує необхідність більшого інформування про проведення загальнонаціональної хвилини мовчання о 9:00. Однак деякі пропозиції, про які йдеться в тексті петиції, треба доопрацювати, відповіли в Київраді.
Що пропонують кияни
«Станом на зараз місто ніяк не пропагує й не підтримує культуру пам’яті. Люди не зупиняються під час хвилини мовчання щодня, о 9:00. Немає чіткої комунікації й інструкції, що робити», – ідеться в тексті петиції.
Тож містяни просять зробити з Києва місто-приклад, як потрібно вшановувати військових. Зокрема, пропонують:
- запровадити о 08:59 голос, який буде пояснювати, що треба робити під час хвилини мовчання;
- запустити звук (голос і відлік часу) у всіх районах міста. Це можна зробити через гучномовці або систему оповіщення повітряної тривоги;
- запустити хвилину мовчання в метрополітені й додаткове пояснення на телеекранах метро. Також пропонують зупиняти метро на цей час. Те ж саме зробити й для решти громадського транспорту;
- запустити рекламу під час хвилини мовчання на всіх рекламних конструкціях, які належать місту;
- запропонувати місцевому бізнесу долучитися до ініціативи;
- зробити обов’язковою хвилину мовчання на всіх засіданнях, публічних і неофіційних подіях, які проходять у Києві.
Що відповіли на петицію в Київраді
У Департаменті суспільних комунікацій зазначають, що щодня, о 9:00, у теле- й радіоефірах лунає метроном про загальнонаціональну хвилину мовчання. Також щоденні нагадування публікують на вебпорталах і медіаплатформах Київради.
Департамент підтримує пропозицію автора, однак каже, що окремі пропозиції автора петиції треба доопрацювати. Зокрема, роботу громадського транспорту й трансляції інформації через гучномовці.
У Департаменті освіти та науки кажуть, що в закладах освіти щодня проводитимуть хвилину мовчання. Також у 2024–2025 навчальному році проводитимуть інформаційно-освітні й виховні заходи патріотичного спрямування.
Департамент промисловості та підприємництва готовий запровадити хвилину мовчання на всіх засіданнях, а також публічних і неофіційних подіях, які відбуваються в місті.
Управління з питань реклами підтримує пропозиції киян, однак зазначає, що не володіє засобами розповсюдження реклами. У місті зовнішню рекламу встановлюють розповсюджувачі реклами. Водночас управління готове сприяти розміщенню соціальної реклами по місту.
У Департаменті транспортної інфраструктури зазначають, що не можуть зупиняти громадський транспорт під час хвилини мовчання.
«Передбачити в графіку руху потягів зупинку на станціях на одну хвилину неможливо, оскільки кількість потягів перевищує кількість станцій. Зупинка в тунелі не завжди можлива через профіль колії», – зазначили в метрополітені. Однак метро працює над впровадженням звукового оголошення про загальнонаціональну хвилину мовчання на ескалаторах.
Інший громадський транспорт також не зупинятимуть під час хвилини мовчання, бо це заборонено правилами дорожнього руху. До того ж частина маршрутів міського транспорту рухається по магістральних вулицях, мостах із великим потоком автомобілів і зупинка на цих ділянках може призвести до аварій або заторів.
Напередодні петиція про розпуск департаменту охорони культурної спадщини набрала необхідні підписи. Активісти створили її після незаконного знесення садиби Маліна 19 липня. За їхніми словами, бездіяльність департаменту прямо призвела до руйнування будівлі.