Ось який вигляд мають будівлі, де демонтували незаконну рекламу. У липні – понад 2 000 конструкцій
Протягом липня у Києві демонтували понад дві тисячі незаконних рекламних конструкцій, пише Управління з питань реклами та КП «Київреклама».
Ідеться, зокрема, про самовільно розміщені вивіски, банери, незаконні штендери й конструкції на парканах. Найбільше їх демонтували на вулицях Дмитрівській, Урлівській, Великій Житомирській, Князів Острозьких й Героїв Дніпра.
Рекламні вивіски переважно розміщували на фасадах будинків, утім понад половину з них (1292 проти 884) власники демонтували власноруч.
Серед районів Києва – найбільше реклами прибрали у Шевченківському. З центральної частини міста демонтували понад 450 незаконних конструкцій, які, зокрема, перекривали фасади історичної забудови.
У грудні 2023 року в Києві змінили правила розміщення вивісок на фасадах будинків. Зокрема, ввели вимогу щодо відстані між вивісками для одного власника. А розміщення вивісок на об’єктах культурної спадщини допускатимуть лише у вигляді конструкцій, що складаються з окремих літер і не мають пласкої основи, кронштейнів чи маркіз.
Окрім того, рекламні конструкції на транспортних розв’язках у Києві приберуть вже після завершення строку дії документів. Управління з питань реклами КМДА виграло справу у Верховному Суді про недопущення продовження строку дії погоджень для реклами на мостах. Зокрема, йдеться про 54 конструкції.
У«Київрекламі» пояснили, що таке маркіза як тип вивіски і як правильно її розміщувати. Також розповіли, як правильно підсвічувати вивіски й розміщувати їх у дверних і віконних прорізах.
Як демонтують незаконну рекламу в Києві? Ми провели день із бригадою КП «Київреклама» й показуємо на прикладі однієї вулиці, як змінюється вигляд зовнішньої реклами та правила її розміщення.
ОБКЛАДИНКА Й ФОТО: Управління з питань реклами КМДА та КП «Київреклама»