Київський бренд Oliz створив колекцію хусток, присвячену українським музеям, які знищили росіяни
Київський бренд Oliz створив колекцію хусток «Скарби України» про українські музеї, які знищили росіяни.
До колекції ввійшли чотири хустки. «Кожна з них – це спроба зафіксувати втрачені культурні пам’ятки України й привернути увагу до війни проти української ідентичності, яку веде Росія», – каже команда бренда.
Хустка «Херсонес Таврійській»
На шовковій хустці зобразили музей таким, яким він був до окупації півострову. Музей був єдиною античною памʼяткою світового значення у Криму. На місці археологічних залишків Херсонесу росіяни побудували відкритий театр, а згодом й Археологічний парк і собор. Багато картин з музею незаконно вивезли до Росії.
Хустка «Музей Григорія Сковороди»
На хустці відтворили руїни музею Григорія Сковороди й уцілілий пам’ятник видатному філософу. Музей розташований у селі Сковородинівка на Харківщині в маєтку 18 століття. Там жив і був похований філософ. Росіяни знищили музей 7 травня 2022 року.
Хустка «Ангели»
Хустка присвячена художниці Поліні Райко і її будинку-музею в Олешках на Херсонщині. Райко не мала художньої освіти. Вона малювала в жанрі наївного мистецтва й розписала свій будинок фресками. Будинок-музей було затоплено внаслідок підриву конструкцій Каховської ГЕС російськими військовими 6 червня 2023 року.
Хустка «Красоля»
Ця хустка присвячена картині українського художника Георгія Курнакова. Він народився в Маріуполі, а жив і працював у Херсоні. Завдяки йому в місті створили пейзажну школу самодіяльних художників «Дніпровська палітра. Картину «Красоля» викрали росіяни з Херсонського художнього музею під час окупації.
Колекцію створили за підтримки фонду Razom for Ukraine. Придбати колекцію можна на сайті. Вартість будь-якої хустки з колекції становить 273 долари.
- У 2023 році Oliz створив колекцію хустинок, присвячену творчості українського художника Івана Приходька. До колекції ввійшли п’ять шовкових хустин і дві стрічки-твілі із зображенням робіт майстра.