Український бренд Gunia Project представив новорічну колекцію одягу, прикрас, кераміки й декору «Дивосвіт». 

Наївний погляд на базові зимові речі

Бренд пропонує «авторський, наївний» погляд на базові зимові речі. Наприклад, світшот оздобили фігурним комірцем. Комплекти з бавовни й текстурованого трикотажу прикрасили нашивками, а кардиган із декоративними петлями все більше схожий на традиційну гуцульську гуню.

Об’ємні светри прикрасили вишивками за мотивами настінних розписів Уманщини й Камʼянеччини. Щоби вручну створити один светр, майстри витратили 18 годин. 

Декоративне різьблення й розписи хат стали натхненням для орнаментів на вишитих сорочках. Їх додатково прикрасили пишними рукавами й рясним оздобленням для «святкувань й особливих подій».

Для прикрас надихнулися образом змії

Провідним образом лінійки став символ прийдешнього 2025 року – змія. Срібло й позолоту на прикрасах поєднали з кольоровою емаллю й перлами. Завдяки багатофункціональності й варіативності прикраси можна комбінувати як завгодно, каже команда бренда. 

Змія, «чернігівський» бант і Вифлеємська зірка прикрашають керамічні вироби колекції

Образ змії також проявляється в керамічних виробах колекції. Чашки, тарілки, чайники й інший керамічний посуд вирішили прикрасити зображеннями «чернігівського» банта, янголів і зірок, що є своєрідною відсилкою до Вифлеємської зірки.

А ще свічки і ялинкові прикраси

Ще Gunia Project створили новорічні свічки із соєвого воску в керамічних формах із новими ароматами. У колекції «Дивосвіт» також представили розписані вручні ялинкові прикраси у формі персонажів дропу.

«Багатошаровість народної культурної традиції відображається в експериментах із техніками, формами й кольорами. Попри характерну новорічну казковість, «Дивосвіт» – це не паралельний вимір, а дива, що їх можна побачити», – так описують колекцію в команді.

   

  •  У червні бренд Gunia Project, Міністерство культури й Нацмузей історії України презентували благодійну прикрасу «Скіфське золото». На прикрасі зобразили фігури олениці й грифа, натхнені артефактами скіфів, що повернули в Україну. Зокрема, прототипом олениці стала ручка посудини у вигляді оленя, що датується першим століттям нашої ери.

Фото й обкладинка: Gunia Project