Щоб було тепло в ноги. Це 17 українських брендів, що роблять килими
Натхнені камінням водоспаду Гук чи в стилі етно-бохо-фанк, виготовлені на українських фабриках у минулому столітті чи створені в техніці ґуня – обираємо 17 українських брендів, які виготовляють килими. Для холодних ранків, коли доводиться вилазити з-під теплої ковдри.
Традиційні й вінтажні
Gushka
Gushka виготовляють килими, доріжки й ліжники з вовни та надають їм різних кольорів і текстур. Наприклад, є доріжки, зіткані в техніці ґуня й ключки, міксовані чи натхнені образами природи, як-от камінням водоспаду Гук.
Килим від Gushka – 14 150 гривень
Ethno.Babai
Усі килими й доріжки Ethno.Babai тчуть вручну з овечої шерсті. У них можна обрати килими з етновізерунками чи більш мінімалістичні варіанти в бохо й скандинавському стилі. Команда бренду пропонує використовувати їх як заманеться – стелити на підлогу, крісло чи диван.
Килим від Ethno.Babai – 1950 гривень
Місяць на небі
Колекціонерка народних речей Уляна Явна збирає й продає вживані вінтажні килими, виготовлені на українських фабриках у 1960–90 роках. Це можуть бути бавовняні, вовняні чи конопляні килими, верети й доріжки з різних регіонів.
Квітковий килим з Вінниччини – 3500 гривень
Fully Wooly
Fully Wooly виготовляють килими за 100-річною технологією першої майстрині бренду Параски Шкрібляк-Король. У них можна знайти й пастельні, і яскравіші варіанти однотонних килимів або ж із геометричними візерунками.
Килим «Карамель» – від 1995 гривень
Kilimart
Прикарпатська майстерня авторських речей KilimArt виготовляє вовняні килими й доріжки з орнаментами: традиційними елементами малюнків гуцулів чи ацтеків, геометричними фігурами й 3D-візерунками. Також вони створили колекцію килимків із нефарбованої вовни.
Килим «Верба» – 3800 гривень
Lizhnychok Wool
Майстри Lizhnychok Wool розводять овець, а з їхньої шерсті вручну виготовляють ліжники, килими, ковдри й пледи. У них можна обрати однотонні чи кольорові ліжники з текстурними малюнками.
Кольоровий килим – 2600 гривень
Однотонний текстурний килим – 3500 гривень
Juniper
Якщо шукаєте мінімалістичні, але традиційні українські килими, можна обрати килими з нефарбованої вовни від Juniper. Їх виготовляють у гладкій і ґуневій техніці чи букле («у ключки»), а також пропонують змінювати дизайн чи додавати кольори, якщо захочете.
Килим «у ключки» – 15 000 гривень
Малий кольоровий килим – 1800 гривень
Karpaty Market
Карпатські майстрині вручну виготовляють традиційні ґуні, ліжники й килими. Крім гуцульських орнаментів чи мінімалістичних геометричних малюнків, вони зображують на килимах картини. Також пропонують ліжники вагою понад п’ять кілограмів і кажуть, що вони можуть бути корисними для людей, які мають проблеми зі сном.
Ліжник від Karpaty Market – 6199 гривень
(Не)традиційні й мистецькі
Swain
Swain вʼяжуть килими вручну гачком і використовують для цього мʼяку трикотажну пряжу чи щільний бавовняний шнур. Вони створюють килими переважно в скандинавському стилі, мінімалістичні й із геометричними фігурами. Утім кольори можна змінювати чи пропонувати власні орнаменти.
Килим «Гало» – 135 доларів
Basny
Basny називають свої килими поєднанням місцевої карпатської традиції із сучасною візуальною мовою. Їхні роботи натхненні природними текстурами: формою квітки, текстурами моху й лишайника з візерунками з гірських сосен, зображенням гірського ландшафту чи сумішшю вигинів гірських річок і скель.
Килим Reon – 35 910 гривень
Ivanka
Майстри бренду Ivanka створюють килими зі спеціальної синтетичної мотузки. Між собою її зшивають армованими нитками й так надають різних форм. Клей чи інші речовини для цього не використовують.
Килим «Равлик» – 3970 гривень за м²
Pupcha Kylym
Якщо хочете чогось сміливішого й акцентного у свій дім, можна обрати серед килимів Pupcha Kylym. Їхні вироби в стилі етно-бохо-фанк натхненні українською культурою, гумором і quirky мистецтвом (вигадливим – ред.). Наприклад, музейними експонатами Вінниччини, хмельницькою керамікою початку 20 століття чи фанковою українською піснею «Не топчіть конвалії!»
Килим «Не топчіть конвалії!» – від 65 800 гривень
Shishka
Бренд Shishka пропонує килими від українських дизайнерів: «Пейзажну Алею» й «Печерські пагорби» від Владислава Толочка, а також «Київ» від Юлії Кононенко зі стилізованими орнаментами, що були в народній творчості Київщини у 18 столітті.
Килим «Печерські пагорби» – 5500 гривень
Zvyazani
Zvyazani виготовляють вовняні килими з сюжетами зі старовинних рушників, кераміки, дерев’яних виробів і предметів побуту. Загалом вони пропонують більш ніж 50 дизайнів килимів, але їхні кольори, розміри можна змінювати, а елементи на них – адаптувати.
Килим «Квіти в саду» – 2500 євро
Pidnogamy
Київська майстерня Pidnogamy створює килими й предмети інтер’єру в техніці тафтингу – набивання нитки на тканинну основу. Дизайн для таких килимів можна вигадати самостійно й замовити або ж скористатися майстер-класом.
Килим з дропу «Майбутнє, якого може не бути» – 3900 гривень
Olk Manufactory
Olk Manufactory – це київський бренд килимів й артоб’єктів ручної роботи від художниці Оксани Левчені. Килими тут виготовляють з фарбованої вовни овець чи рослинної пряжі з кропиви на ткацьких верстатах. А на них зображують народні візерунки з попкультурними символами, ескізи художниці й також повторно використовують фрагменти вже зіпсованих килимів.
Килим «Пісня про Йоду – український джедаїзм» – 5360 євро
Thug’s Rugs
Thug’s Rugs також виготовляють килими в техніці тафтингу. Для їхнього дизайну можна обрати будь-яке зображення, форму й зробити об’ємними.
Килим «Гомер» – 5500 гривень (60 сантиметрів)