КосметикаЯк доглядати за губами взимку: 5 порад і 16 засобів
Боремося з сухістю й тріщинами
1
Контролюйте свої звички
Шкіра на губах тонка й не має сальних залоз, а тому вразлива й схильна до сухості. Звичка облизувати губи може приносити тимчасове полегшення, але щойно слина випаровується, шкіра стає ще сухішою. Щоби позбутися цього «рефлексу», треба мінімізувати сам дискомфорт: пити достатню кількість води, встановити вдома зволожувач повітря й тримати під рукою зволожувальний засіб для губ.
- Не чіпайте потріскані губи: якщо здирати сухі шматочки, шкіра буде довше загоюватися. До того ж є ризик занести інфекцію брудними руками – і тоді самою косметикою вже не відбутися. Спробуйте фіксувати моменти, коли починаєте тягтися до губ, і натомість тягніться за бальзамом. А якщо думка про роздирання стає зовсім нав’язливою, обговоріть цю проблему з психологом.
- Не забувайте мити руки перед нанесенням бальзаму й не діліться гігієнічною помадою з іншими. Надавайте перевагу твердим стікам, а бальзами та тверді олії в баночках використовуйте з пензликом-аплікатором.
2
Переконайтеся, що бальзам для губ вам підходить
Тригерити сухість і провокувати появу тріщин може й бальзам, у складі якого є ароматизатори (насамперед м’ятний або цитрусовий) чи подразнювальні інгредієнти. До останніх Американська академія дерматології відносить камфору, евкаліпт, ментол, ланолін, саліцилову кислоту та хімічні сонцезахисні фільтри: октиноксат й оксибензон.
Для догляду за сухими, потрісканими й обвітреними губами Національна служба охорони здоров’я Британії радить засоби з вазеліном і бджолиним віском. Американські дерматологи також називають цераміди, диметикон, мінеральну та касторову олію й олію ши.
Ціна: 220 гривень
Бальзам-батер для губ Weleda Skin Food Lip Butter
Ціна: 219 гривень
Бальзам для губ Apivita з бджолиним воском і прополісом
Ціна: 197 гривень
3
Оберігайте шкіру від подразників
У морозну й вітряну погоду губи бажано закривати балаклавою, маскою чи шарфом. У пригоді можуть стати й захисні колд-креми: деякі бренди випускають їх у форматі стіку для губ.
Захищати губи треба й від ультрафіолету, по-перше, щоби вберегти їх від сухості й ознак фотостаріння, а по-друге, тому що цю зону часто вражає рак шкіри. Узимку про захист треба подбати, якщо ви плануєте довго гуляти або проводите час на природі, наприклад, катаєтеся на лижах. Орієнтуйтеся на UV-індекс, за яким можна стежити в мобільному застосунку з прогнозом погоди: якщо показник 3 або вище, захистом від сонця краще не нехтувати.
Оскільки для таких цілей санскрін для обличчя може бути занадто жирним, краще обрати бальзам для губ із фізичними фільтрами: діоксидом титану чи оксидом цинку. Британські лікарі рекомендують починати з SPF 15, американські – з SPF 30. Поновлювати захист треба що дві години чи після їжі.
У деяких випадках подразнювати шкіру й викликати запалення в куточках губ може зубна паста зі смаком м’яти чи кориці та деякими очищувальними й відбілювальними компонентами. Якщо ви припускаєте, що проблема в цьому, підберіть гіпоалергенну пасту чи хоча би таку, яка не матиме смаку й запаху.
За наявності герпесу намагайтеся уникати тригерів на кшталт стресу й ультрафіолету, не чіпайте пухирці руками та зверніться до лікаря, який підбере противірусний препарат.
Якщо ваша шкіра схильна до алергічних реакцій, пам’ятайте про базові правила: обирайте засоби без барвників та ароматизаторів і надавайте перевагу гіпоалергенним продуктам.
Бальзам для губ Badger Company Lip Balm SPF 15 без запаху
Ціна: 117 гривень
4
Використовуйте SOS-засоби й маски
Коли звичайний бальзам не приносить полегшення, на допомогу приходять інші продукти. Для додаткового живлення підійдуть маски й патчі для губ, а для загоєння тріщинок – спеціальні бальзами від аптечних брендів і звичайний вазелін. У відновлювальних засобів може бути не надто комфортна, жирна й масляниста текстура, тому їх краще наносити на ніч.
Якщо, крім сухості, ви спостерігаєте печіння, набряки й почервоніння, зверніться до сімейного лікаря чи дерматолога. Він допоможе виключити можливу алергічну реакцію чи інфекцію або підібрати препарат для подальшого лікування.
Бальзам для відновлення й захисту шкіри губ із пантенолом La Roche-Posay Cicaplast Levres
Ціна: 198 гривень
Стік для зволоження й відновлення шкіри губ Bioderma Atoderm Levres Moisturising Stick
Ціна: 123 гривні зі знижкою
Нічна маска для губ Laneige Lip Sleeping Mask [Berry]
Ціна: 539 гривень
5
Обирайте декоративну косметику з доглядовими компонентами
Масковий режим, помножений на локдаун, змусив нас відкласти помади до «кращих часів», та, якщо ви продовжуєте фарбувати губи, ось кілька порад.
- Перед мейкапом не забудьте підготувати шкіру за допомогою бальзаму, нанесіть його за 15 хвилин до помади й дайте ввібратися. Замість тінтів і рідких матових помад, які тримаються стійко, але нерідко підсушують губи, обирайте відтінкові бальзами, блиски чи помади із сяйливим покриттям. Добре, якщо в складі будуть рослинні олії й зволожувальні компоненти, – тоді засіб додатково пом’якшуватиме шкіру.
- Для імітації об’єму обирайте блиски-плампери з гіалуроновою кислотою. Ті, що містять ментол, корицю й перець, узимку можуть особливо подразнювати шкіру.
- Якщо ж щільне матове покриття єдине, яке ви визнаєте, подбайте про реабілітацію шкіри після макіяжу. Розчиніть залишки помади олійним чи двофазним демакіяжем і зробіть живильну маску для губ.
Олія-блиск для губ Dior Lip Glow Oil з вишневою олією (015)
Ціна: 1 367 гривень
Блиск для губ зі зволожувальним комплексом Sisley Le Phyto-Gloss (4)
Ціна: 1 445 гривень
Сяйлива помада Lancome L'Absolu Mademoiselle Shine Lipstick з олією троянди (157)
Ціна: 667 гривень зі знижкою
Зволожувальна помада з гіалуроновою кислотою Artdeco Hydra Care (06)
Ціна: 516 гривень