Квартира тижняЛофт для холостяка
Квартира-студія, що стала найкращим інтер’єром 2016 року за версією профільного видання
The Village Україна розповідає про цікаве та красиве житло в Києві і не тільки.
Фото: Андрій Безуглов
Дизайн:
Ксенія Савченко,
Андрій Бурбела
Місто:
Київ
Площа:
86 м²
Кімнати:
2
Висота стель:
2,98 м
Стиль:
лофт
Двокімнатна квартира розташована в одній із київських новобудов. Вона виконана у стилі лофт. Помешкання визнали найкращим у конкурсі «Інтер’єр 2016 року» журналу «Дім та інтер’єр». Переможцем квартиру визнали члени журі на чолі із британським архітектором Патріком Шумахером і промисловим дизайнером Ора Іто. Виконала проект студія B4 Team.
Ксенія Савченко
головна архітекторка B4 Team
Лофт передбачає надання нових функцій старим промисловим приміщенням. До нас часто звертаються з проханням оформити квартиру у цьому стилі. Та, якщо відверто, я не скажу, що у цьому випадку ми виконали справжній лофт. Власне, завдання зробити стовідсотковий лофт нам і не ставили. Це просто сучасний дизайн, у якому втілені побажання клієнта.
Побажання стосувалися насамперед того, що власники готували квартиру під оренду. За їхнім розрахунком, орендатором помешкання повинен був стати самотній чоловік, якого цікавила б оренда на середні строки – щонайменше на кілька місяців. «До того ж це повинна була бути людина, здатна дозволити собі підвищений рівень комфорту», – додає архітекторка Ксенія Савченко.
З метою адаптації житлової площі для потреб однієї людини студія зробила перепланування. Двокімнатну квартиру перетворили на студію з окремою кімнатою господаря. Таким чином дизайнери змінили функціональне застосування кімнат і коридору, що раніше був непропорційно великим.
Робоче місце, гардероб, особистий санвузол – все це виконано з урахуванням потреб потенційного орендаря. Від зони вітальні і кухні особистий простір відділено перегородкою з гіпсокартону. Крім того у квартирі є гостьовий санвузол із душем.
Меблі – здебільшого українського виробництва. Наприклад, ліжко господаря, дивани та кухня. З українського дуба виконано й паркет.
Винятками є розташована біля входу шафа та двері преміум-сегменту італійського виробництва від Rimadesio. На червоні вхідні двері в інтер’єрі здійснено свідомий акцент.
Європейським брендам надали перевагу й в організації системи освітлення: італійський Flos і бельгійський Wever&Ducre. Сантехніка – Antonio Luppi (Італія) та Villeroy & Boch (Німеччина).
Бетонні, металеві і цегляні елементи декору були продиктовані обраним стилем. Зовнішній шар стіни був виконаний із цегли, проте в інтер’єрі його не використовували. Клінкерна цегла – декоративна. Балкон при цьому переробили, не порушуючи фасадне рішення.