Попкультура, креативне письмо чи архітектура Києва: «Культурний Проєкт» оголосив весняні курси
«Культурний Проєкт» запускає новий освітній сезон. У лютому й березні команда разом з учасниками досліджуватиме театральне мистецтво та способи його споглядання, історію сучасних воєн, популярну культуру, основи письменства, таємниці давніх культур Китаю і Японії й архітектурні стилі Києва. Ви навчитеся дивитися вистави, зрозумієте, як відрізняти кітч від мистецтва, і почнете писати переконливі тексти.
Театр – це не просто сцена, актори й текст. Це цілий світ, який виникає під час кожної вистави й відображає соціальні, культурні й емоційні реалії часу. На курсі навчають практичних інструментів, які допоможуть вам отримувати максимум від кожного театрального досвіду. Ви зрозумієте, як правильно споглядати театральне мистецтво, щоб бути не лише свідком дії, а й пірнути на глибину задуму її автора.
Початок: 19 лютого
Тривалість: 6 вебінарів
Лекторка: Вероніка Склярова
«Історія воєн на рубежі тисячоліть»
Тема курсу – збройні конфлікти, свідками яких є ми з вами. Це не тільки історія воєн, а й політологія, військове мистецтво й економічна теорія. Слухачі навчаться аналізувати витоки сучасних воєн, щоб розуміти природу воєнно-політичного протистояння.
Початок: 20 лютого
Тривалість: 6 вебінарів
Лектор: Андрій Харук
«Популярна культура: розважати чи контролювати»
У межах курсу український філософ Тарас Лютий пояснить, як масова культура впливає на суспільство, формує наші цінності й поведінку. Учасники курсу проаналізують феномен споживання й зануряться в практики попкультури: музику, кіно, фотографію й моду. А також простежать, як попкультура працює з міфами й ідеологією.
Початок: 25 лютого
Тривалість: 6 вебінарів
Лектор: Тарас Лютий
«Як написати текст. Універсальний практикум»
Під пильним оком письменника й літературознавця Ростислава Семківа учасники практикуму будуть вчитися писати різні типи текстів: від звичайних листів і дописів у соцмережах до змістовних рецензій і текстів художньої літератури. Окрему увагу присвятять поезії як квінтесенції творчого тексту.
Початок: 5 березня
Тривалість: 7 модулів, 6 семінарів
Лектор: Ростислав Семків
«Мистецька подорож: між Китаєм і Японією»
Екскурс у мистецтво Китаю і Японії відкриє таємниці давніх культур і їх взаємозвʼязок. Під час курсу слухачі дізнаються значення каліграфії і її філософію, порівняють роботи китайських і японських майстрів монохромного живопису. Дізнаються справжню історію чаю і його роль у двох культурах.
Початок: 10 березня
Тривалість: 6 вебінарів
Лекторка: Ольга Новікова
«Архітектурні стилі Києва»
Здійснити архітектурну онлайн-екскурсію Києвом крізь час і простір запрошують усіх, хто цікавиться його історією й прагне розібратись у напрямах і тенденціях архітектури. На наявних і вже зниклих прикладах будуть шукати характерні риси різних стилів, щоб навчитися їх впізнавати в інших містах і країнах.
Початок: 31 березня
Тривалість: 5 лекцій
Лектор: Гліб Ушаков
Більше тем і курсів шукайте на сайті платформи.
Навчатися з «Культурним проєктом»
Матеріал підготовлено за підтримки «Культурного проєкту»