50% українців не готові відмовитися від територій за жодних умов – КМІС
50% українців вважають, що за жодних умов Україна не має відмовлятися від своїх територій, навіть якщо війна проти Росії триватиме довше, ідеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.
Як порівняти з груднем 2024 року, суттєвих змін у настроях немає (тоді був 51%). Водночас 39% респондентів висловили готовність до поступок заради миру, а 11% не змогли визначитися, ідеться в дослідженні.

Думка українців щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією. КМІС
Що кажуть у різних регіонах
Дослідження показало, що позиції мешканців різних регіонів України майже однакові. Найбільший рівень неприйняття територіальних поступок зафіксували на Заході, Центрі й Півдні (50–51%). У східних областях цей показник трохи нижчий – 42%, проте значних розбіжностей немає, ідеться в дослідженні.

Думка українців щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією за регіонами. КМІС
Чого хоче Росія: думка українців
Більшість опитаних вважають, що головна мета Росії – знищити української нації й державності. Серед тих, хто поділяє цю думку, 57–58% категорично проти будь-яких поступок. Водночас серед респондентів, які вважають, що Росія не прагне подальшої окупації, 78% готові розглядати територіальні компроміси.

Думка українців щодо цілей Росії у війні. КМІС
Як впливають варіанти мирних угод
- найважливішим фактором є гарантії безпеки. Якщо Україна отримає масштабну військову допомогу, 54% респондентів готові підтримати мирні домовленості;
- членство в ЄС підвищує прийнятність угод – 55% підтримують домовленості, якщо Україна стане членом ЄС;
- повернення всієї території з Донбасом і Кримом – 57% підтримають угоду, якщо Україна поверне всі свої території;
- надання російській мові державного статусу негативно впливає на підтримку угоди – 41% готові прийняти, 48% проти;
- збереження суверенітету є важливим фактором: 59% підтримають мирні угоди, якщо Україна зможе ухвалювати рішення без погодження з Росією.
У листопаді 2024 року в опитуванні КМІС ішлося, що 63% українців готові терпіти війну стільки, скільки потрібно буде. З початку повномасштабного вторгнення Росії й по лютий 2024-го ця цифра практично не змінювалася: стабільно приблизно 71–73% були готові терпіти війну, скільки треба буде. Однак із лютого по жовтень ця цифра зменшилася на 10%. Водночас 6% говорять про те, що готові терпіти війну ще рік. Тобто разом про відносно довгий період говорять 69% українців.