Кількість випадків раку молочної залози й смерті від нього значно зросте до 2050 року, пише The Guardian із посиланням на прогнози онкологічної агенції ВООЗ. 

«Щохвилини у світі діагностують чотири випадки раку молочної залози й одна жінка помирає від хвороби», – каже докторка й авторка дослідження Жоанн Кім.

Протягом наступних 25 років у кожної 20-ї жінки діагностують рак грудей, ідеться в дослідженні. Тож кількість випадків раку зросте на 38%, а смертність від нього – на 68%. Якщо така тенденція збережеться, у 2050-му очікують 3,2 мільйона випадків діагностованого раку й 1,1 мільйона смертей від нього. 

Чому кількість захворювань зросте

Передбачуване зростання кількості випадків раку молочної залози пов’язане зі зростанням і старінням населення, поліпшенням методів діагностики й поширеністю відомих фактів ризику, кажуть науковці. Основні причини, які підвищують ризик розвитку раку: вік, спадкові мутації генів і сімейна історія захворювання.

Більшість випадків раку грудей і смерті від нього припадають на жінок старше 50 років, що становить 71% нових випадків і 79% смертей.

Водночас приблизно чверті випадків захворювання можна запобігти, якщо зменшити кількість споживання алкоголю, підтримувати здорову вагу й підвищити щоденну фізичну активність.

   

Рак молочної залози – найпоширеніший вид раку в жінок по всьому світу. В Україні щорічно реєструють майже 14 тисяч випадків захворювань у жінок і приблизно 100 випадків серед чоловіків. 

Обкладинка: cottonbro studio (pexels)