В тимчасово окупованому росіянами Криму на берег почала масово викидатися риба, повідомляють у Центрі національного спротиву. 

Риба гине ймовірно через наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі, внаслідок чого у водойму розлилися тисячі тонн мазуту. «Россільгоспнагляд» і «Росспоживнагляд» заявляють, що риба з постраждалих вод нібито абсолютно безпечна й жодної загрози немає.

У Центрі нацспротиву наголошують, що це чергова спроба приховати екологічну катастрофу й уникнути відповідальності. Мазут не може розчинитися у воді, а контакт із цією речовиною може викликати алергічні реакції, екзему або хімічні опіки. Повне природне очищення моря від мазуту може тривати до 20 років.

Раніше експерт Кримськотатарського ресурсного центру Євген Хлобистов казав, що аварія стала однією з найбільших екологічних загроз із моменту підриву греблі Каховської дамби. Аварія танкерів також спричинила найбільший вилив мазуту в акваторію моря за останнє десятиліття чи навіть усю історію судноплавства.

   

15 грудня внаслідок аварії двох російських танкерів «Волгонефть», які розламалися навпіл, у Керченську протоку вилилося до п’яти тисяч тонн нафтопродуктів. У море вже потрапили приблизно чотири тисячі тонн мазуту, що може призвести до техногенної катастрофи. 

Мазут із затонулих танкерів уже дістався Одеської області. Більшість мазуту ймовірно осяде на дні й існуватиме там упродовж десятків років. Хоча частина мазуту може потрапити на узбережжя Одещини у вигляді грудок. 

Обкладинка й фото: Центр національного спротиву