У Лондоні вперше у світі змогли відновити зір дітям з генетичним захворюванням
У Лондоні лікарі вперше у світі змогли вилікувати сліпоту в дітей, які народились з рідкісним генетичним захворюванням, пише The Guardian.
Для лікування дітей застосували генну терапію. Метод випробовували на чотирьох дітях віком від одного до двох років. У них діагностували вроджений амавроз Лебера – важка форма дистрофії сітківки, яка призводить до втрати зору через дефект гена AIPL 1. Діти з таким захворюванням можуть родрізняти лише світло і темряву, але впродовж років повністю втрачають зір.
Лікарі вводили здорові копії гена AIPL 1 у сітківку одного ока дитини. Загалом кожна процедура тривала годину. Після операції за дітьми спостерігали впродовж пʼяти років. Четверо дітей змогли бачити фігури, знаходити іграшки, розпізнавати обличчя батьків, а в деяких випадках читати і писати.
«У нас вперше є ефективне лікування найважчої форми дитячої сліпоти та потенційний перехід парадигми до лікування на ранніх стадіях захворювання», – каже Мішель Майклідіс, професорка в Інституті офтальмології Університету Королівського коледжу Лондона.
Раніше ми питали в офтальмологині, як проводиться лазерна корекція, як правильно доглядати за очима після та з якого віку можна робити операцію.