Близько 20–25% бджіл в Україні померли у 2024 році через різку зміну клімату, повідомив директор Інституту бджільництва Володимир Постоєнко в коментарі «Інтерфакс-Україна».

Навесні бджолам потрібна біла акація, але в цей період були заморозки й меду вони не отримали. Потім була проблема із соняшником через посуху. Усе це призвело до високої смертності бджіл: від 15 до 27% у різних регіонах, пояснює Постоєнко.

До повномасштабного вторгнення такого рівня смертності не було й тоді це пов’язували з впливом пестицидів. Крім того, смертність збільшилася, коли в Україні з’явилися іноземні породи бджіл, бо вони не мають стійкості перед деякими захворюваннями.

Загалом втрати галузі через війну сягають 30%. А станом на кінець 2023 року збитки через скорочення бджолосімей оцінювали в 31,9 мільйона доларів, без урахування збитків від зменшення продукції бджільництва, коментує Міністерство агрополітики з посиланням на експертів KSE.

   

  • У 2024 році в Києві практично повністю зникли горобці через косіння трави в місті й гламуризацію парків. Як порівняти з попередніми роками, їх кількість впала у 50 і більше разів. Це може призвести до екологічної катастрофи, бо через зникнення горобців можуть загинути київські парки.