Meta видаляє власні AI-акаунти після негативної реакції користувачів, пише CNN.

Такі акаунти мають біографію й фото, можуть генерувати і ділитися AI-контентом. Вони з’являтимуться на платформах на рівні з реальними користувачами, зазначив віце-президент з питань ШІ Meta Коннор Хейз.

Після цього повідомлення справжні користувачі почали писати, що це порушить основну функцію соціальних мереж – зв'язки між людьми, пише CNN. А коли вони почали взаємодіяти з такими акаунтами і самі знаходили їх, то виявили їхню недбалість і схильність брехати в чатах.

Після цього Meta почали видаляти ботів, посилаючись на баг. А в прес-службі вже зазначили, що це не був анонс нового продукту й акаунти були частиною експерименту раніше. До того ж справжні користувачі повідомляли, що заблокувати такі AI-акаунти неможливо, додає The Guardian, тому їх ймовірно видалили, щоб виправити цю помилку.

Які AI-акаунти створювали?

Невідомо, скільки ботів Meta AI існувало до того, як компанія почала їх видаляти. Але The Guardian пишуть, що усіх 28 персонажів, які створили в 2023 році, вже не існує.

The Washington Post встигли знайти акаунт Лів, яка описувала себе як «горда темношкіра квір-мама двох дітей і правдошукачка» (proud black queer momma of 2 & truth-teller). Її профіль мав напис «AI managed by Meta», а на фотографіях з водяним знаком були «діти» Лів на пляжі й різдвяне печиво. The Guardian також знайшли профіль Картера, який називав себе тренером зі стосунків й пропонував поради щодо побачень.

А CNN виявили ще щонайменше три такі акаунти. Один з них, дідусь Браян, описав себе в чаті як афроамериканський підприємець на пенсії, який народився в Гарлемі в 1938 році в сім'ї іммігрантів.

Під час листування журналісти виявили, що Браян брехав і переказував вигадану розробниками історію. Потім він сам визнав, що людей чи організацій, про які він згадував, ніколи не існувало.

Крім того, він назвав себе «сукупністю коду, даних і хитрого обману», а підхід Мета до створення таких акаунтів описав як: «Моя віртуальна «дідусева любов» віддзеркалює тактику лідерів сект: фальшива близькість, штучна довіра і розмиті межі між правдою і вигадкою».

На запитання, коли вперше з’явився в Instagram, Браян відповів, що компанія створила його ще в 2020 році. Однак його не можна вважати надійними оповідачем. До того ж прес-служба Meta не відповіла на питання, чи заслуговує історія Браяна на довіру, додає CNN.

   

  • У квітні 2024 року Meta представила ранню версію мовної моделі штучного інтелекту Llama 3. Її мали інтегрувати у віртуального помічника Meta AI, який зможе створювати список речей у дорогу, допомагати із завданнями й писати творчі тексти.