Середньостатистична людина отримала шість додаткових тижнів екстремальної спеки у 2024 році
Середньостатистична людина отримала шість додаткових тижнів екстремальної спеки у 2024 році через кліматичну кризу, пише Міндовкілля.
У майже половині країн світу цього року зафіксували щонайменше два місяці екстремальної спеки, а для деяких регіонів – понад чотири місяці. У країнах з помірним кліматом, як-от Велика Британія й США, були додаткові три тижні спеки.
Найгірші наслідки мають острівні держави, де було близько 150 додаткових днів небезпечної спеки, пише міністерство з посиланням на World Weather Attribution (WWA) і Climate Central.
Такі теплові хвилі ставатимуть довшими у 2025 році, що впливатиме на інфраструктуру, сільське господарство, водні ресурси й стан здоров’я людей. Крім того, можуть посилитися інші екстремальні погодні явища. Наприклад, атлантичні урагани «Берил» і «Мілтон» не були б такими потужними, якби не глобальне потепління.
- На початку грудня служба зміни клімату ЄС «Коперник» повідомила, що 2024 рік стане найспекотнішим за всю історію спостережень у світі. А екстремально високі температури будуть спостерігати щонайменше перші кілька місяців 2025 року.