Держреєстри зазнали наймасштабнішої кібератаки за останній час. Деякі з них не працюють (доповнено)
Держреєстри зазнали наймасштабнішої кібератаки за останній час, повідомила міністерка юстиції Ольга Стефанішина.
Унаслідок атаки тимчасово зупинили роботу єдиних і державних реєстрів Міністерства юстиції. «Вже точно зрозуміло, що атаку здійснювали росіянами з метою порушити роботу критично важливої інфраструктури держави», – пише Стефанішина.
За попередньою оцінкою, для інших ресурсів загрози вже немає. А доступ до реєстрів будуть відновлювати поетапно. В першу чергу – держреєстр актів цивільного стану громадян, єдиний держреєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців й держреєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Це може зайняти до двох тижнів.
В інших міністерствах поки не повідомляли про зупинення роботи реєстрів. Утім, вчора, 19 грудня, команда «Дії» зазначила, що реєстри Мінʼюсту оновлюються й там проводять технічні роботи. Ось повний перелік цих сервісів.
Які ще сервіси не доступні?
Міноборони. Реєстри Міноборони працюють у штатному режимі й без збоїв, також залишаються доступними клектронні рапорти й військово-облікові документи. Утім через через відновлювальні роботи в держреєстрах Мін'юсту призупинити отримання відстрочок у «Резерв+».
МВС. У зв’язку зі збоєм у роботі деяких державних реєстрів сервісні центри МВС зараз не надають послуги, пов’язані зі зміною власника транспортних засобів: за договором купівлі-продажу; дарування, міни, за спадщиною; лізингу, біржовою угодою; вибракування.
ЦНАПИ. Через кібератаку призупинили надання деяких послух у львівських ЦНАПах.
- Це вже не вперше держресурси атакували хакери. У січні 2022-го через кібеатаку не працювали сайти МЗС, ДСНС, МОН, Міненерго, Мінагрополітики.
- А в грудні 2023 року хакерської атаки зазнав «Київстар». Тоді у деяких абонентів був відсутній звʼязок і доступ до мобільного інтернету. А збитки компанії оцінили приблизно в 3,6 мільярда.