У березні 2025-го на сірих вовків у Європі дозволять полювати через стрімке збільшення їх популяції, пише BBC.

Охоронний статус на тварин, що тривав у ЄС 45 років, зменшили й у наступному році кожна європейська країна зможе встановлювати щорічну квоту на полювання вовків. 

Популяція вовків ледве відновилася

Кількість вовків у Європі збільшилась до 20 тисяч за останні 12 років. Така кількість тварин завдає занадто великої шкоди худобі, кажуть представники природоохоронних органів. 

Однак Всесвітній фонд природи (WWF) назвав рішення про дозвіл на полювання «надзвичайно розчарувальним». За їхніми словами, популяція вовків ледве відновилися після вимирання в Європі й послаблення захисту може поставити під загрозу відновлення тварин.

Дозвіл на полювання має політичне підґрунтя

WWF також стверджують, що рішення на послаблення охорони вовків є політичним через те, що 2022-му вовки вбили поні президентки Єврокомісії Урсули Фон дер Ляєн.

Водночас вовки з’їдають досить малий відсоток домашніх овець і за останні 40 років не було зафіксовано жодного смертельного нападу вовка на людину, кажуть активісти. 

Чим загрожує дозвіл на полювання вовків

Полювання на вовків може «розділити» вовчі зграї. Зазвичай вони складаються з пари тварин та їх потомства. Коли старших вовків убивають, зграя «розпадається». Відтак вовкам буде важче стримувати чисельність оленів і кабанів, які завдають шкоди деревам і посівам. Хижаки також поїдають хворих тварин, запобігаючи поширенню різних хвороб, наприклад, «африканської чуми свиней». 

Що можна зробити натомість

Активісти захисту дикої природи кажуть, що дресування вівчарок стали б кращим рішенням для захисту худоби від вовків. Однак фермери вказують, що на виховання хорошого собаки потрібно багато часу. 

   

  • Чисельність диких тварин скоротилась на 73% за останні пів століття. Пуми почали вести нічний спосіб життя, щоб уникати людей. Вид їжаків внесли до категорії «майже під загрозою вимирання» в Міжнародній Червоній книзі через скорочення їх популяції на 30%. А наприкінці вересня в Києві помітили значне зменшення кількості горобців імовірно через косіння трави й «гламуризацію» парків. 

Обкладинка: Patrice Schoefolt (pexels)