Персонажі в конструкторах Lego носять значки у вигляді соняшника або спеціальні шнурки із зображенням квітки, що позначають приховану інвалідність, пише The Guardian. 

«Сонячні» персонажі будуть і для дітей, і для дорослих

Фігурки зі значками соняшників додали в конструктори різних вікових груп. В ігровому наборі "Friends", призначеному для дітей старшого віку, є студент Раян у шумопоглинаючих навушниках і спеціальному бейджику з квіткою.

Набір Lego Duplo "First Time at the Airport" має допомогти малюкам орієнтуватися у відчуттях, які виникають в аеропортах і під час польотів. У конструкторі – дитина зі спеціальним бейджиком з квіткою, валізою й ведмедик. 

В окремих наборах також будуть спеціальні полички, на яких висітимуть ключі й беджі на «квітчастій» шнурівці й лежать листи.  Купити «сонячних» персонажів можна буде вже у 2025 році.

Це простий спосіб показати приховану інвалідність 

Зараз Lego співпрацює з компанією Hidden Disabilities Sunflower, яка допомагає непомітно розказати про свої приховані порушення. Виконавчий директор компанії каже, що носити бейджик із соняшником – це простий спосіб поділитися, що в людини є прихована інвалідність.

Хоча символом інвалідності є крісло колісне, ним користуються лише 7% людей. На сайті компанії є невидимий індекс інвалідності, що враховує також аутизм, РДУГ, деменцію, хвороби Паркінсона. 

«Цегляний» світ має стати ще реальнішим

Завдяки додаванню «сонячних» персонажів компанія прагне підвищити обізнаність про приховану інвалідність. Так Lego хоче, щоб «цегляний» світ ще краще відображає реальність. За останні роки до конструкторів додавали персонажів з іншими відтінками шкіри й різних національностей. Також компанія випускала іграшки з ампутованими кінцівками, синдромом Дауна, тривожністю й вітиліго.

   

  • У 2023-му компанія Lego випустила в продаж конструктор зі шрифтом Брайля, щоб діти з вадами зору навчитися читати сенсорний алфавіт. На цеглинках будуть спеціальні шпильки, що відповідають версії цифр і літер шрифтом Брайля з друкованою версією. 
  • А в листопаді 2024-го зоозахисна організація UAnimals випустила іграшкового песика без лапи, щоби дорослим було легше говорити з дітьми про інвалідність та інклюзію.

Обкладинка й фото: із сайту Lego, jayong28, solsikkeprogrammet (Instagram)