Українські полярники запускають благодійний антарктичний аукціон.

На аукціоні можна отримати вишиванку з пінгвінами, китами й пальмами, кепку з логотипом станції «Академік Вернадський», марки, прапор України з Антарктики, особисту онлайн-екскурсію станцією, патч і шкарпетки.

У результаті хочуть зібрати 310 тисяч гривень для полярників, які воюють у лавах ЗСУ. На ці кошти для них придбають дрони DJI Mavic 3 й 3T і зарядну станцію  Bandera Power 860 S. 

Як долучитися?
  • Фото слотів опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру. Щоб долучитися, треба обрати слот і в коментарях до нього написати свою ціну. Мінімальний крок – 100 гривень від стартової вартості слоту.
  • Переможцем стає той, хто назве найвищу ціну на момент закінчення аукціону – 3 грудня 2024 року, 10:00. Кошти потрібно буде перерахувати протягом двох днів після оголошення результату.
  • Крім того, полярники пропонують задонейтити у конверт чи на банку для військових. Серед усіх, хто задонейтить більш ніж 500 гривень, розіграють п’ять антарктичних шевронів.

Вишиванка з пінгвінами
Стартова ціна – 1000 гривень

Прапор України зі станції «Академік Вернадський»
Стартова ціна – 2000 гривень

Фотокартка з пінгвінами від біолога експедицій Сергій Глотова
Стартова ціна – 500 гривень

Особиста онлайн-екскурсія станцією «Академік Вернадський»
Стартова ціна – 1300 гривень

   

  • Рекордна кількість жінок увійшла до 29-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський». Серед 14 учасників були чотири жінки. Востаннє така кількість полярниць брала участь у зимівлі в другу експедицію, 1997–1998 роках. Ми запитали про досвід зимівлі лікарку Іванну Котурбаш і геофізикиню Анну Соіну, яка зимує на станції вже вдруге.
  • У 2023 році на антарктичній станції «Академік Вернадський» встановили артінсталяцію «Дім.Спогади» до 160-річчя з дня народження українського науковця. Ми поговорили з авторами проєкту про спілкування з полярниками (і пінгвінами!) і виклики, які виникли під час монтажу артінсталяції.

Обкладинка й фото: Національний антарктичний науковий центр / Facebook