ВООЗ схвалила другу вакцину від мавпячої віспи. Препарат безпечний для дітей від одного року
Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила ще одну вакцину екстреного використання від мавпячої віспи – LC16m8.
Препарат визнали безпечним для дітей віком від одного року. Вакцину також можуть отримати люди з медикаментозно контрольованою ВІЛ-інфекцією. Щеплення радять проводити однією дозою за допомогою спеціальної голки з роздвоєним кінцем. Однак препарат не варто застосовувати під час вагітності й людям з ослабленим імунітетом.
Вакцину розробила японська компанія KM Biologist. Нею вже імунізували японців під час попереднього спалаху. Уряд Японії також передасть три мільйони доз вакцини зі спеціалізованими голками для щеплень Демократичній Республіці Конго. Там зафіксували найбільшу кількість випадків: 39 тисяч людей заразилися віспою, і понад тисяча померли.
- Віспа мавп – віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вірус мавпячої віспи передається від тварин до людей. Серед симптомів віспи – лихоманка, головний біль, біль у м’язах, виснаження, а також набряк лімфатичних вузлів і висипання.
- Першу вакцину проти мавпячої віспи MVA-BN схвалили на початку вересня 2024-го. Вакцину MVA-BN можна вводити людям старше 18 років як інʼєкцію з двох доз і з інтервалом чотири тижні.
- Імовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи дуже мала, заявляв головний санлікар Ігор Кузін наприкінці травня 2022 року. Але вже у вересні лабораторно підтвердили перший випадок, а після цього – ще кілька. Водночас хвороба не мала «ендемічного потенціалу», зазначав Кузін.
- Віледж пояснював, чи схожа мавпяча віспа на вітряну або натуральну, чому вона не стане «новим ковідом» і хто в групі ризику.
Обкладинка: SELF Magazine