Правоохоронці викрили посадовців МСЕК та медустанов у трьох областях, які причетні до оформлення фіктивних довідок про інвалідність для уникнення мобілізації, пишуть в Офісі Генпрокурора.

Львів

Повідомили про підозру чотирьом лікарям однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій. За даними слідства, вони підробляли медичну документацію, щоб чоловіки призовного віку могли отримати інвалідність. У такий спосіб щонайменше пʼять осіб виїхали з країни. А вартість «послуг» становила від 1 300 доларів.

Київщина

Правоохоронці викрили двох лікарів районної лікарні, які за 12 тисяч доларів запропонували чоловікові вплинути на членів МСЕК, щоб той отримав групу інвалідності. Медиків викрили під час отримання частини хабаря.

Одеса

Викрили групу з семи осіб, до якої входили лікар-невропатолог, завідувач травматологічного відділення, посадовиця обласного центру МСЕК, а також чотири цивільні особи. Лікарі підроблювали медичні документи, а співробітниця МСЕК відповідала за те, щоб комісія прийняла потрібне рішення щодо осіб. Вартість «послуг» становила від 4 500 до 6 000 доларів.

Яке покарання загрожує

Всім учасникам схем провідомили про підозру. Їх звинувачують у:

  • зловживанні впливом, яке вчинили за попередньою змовою групою осіб (частина 2 статті №28 та частина 2 статті №369-2)
  • перешкоджанні законній діяльності ЗСУ (частина 1 статті №114-1)
  • сприянні у незаконному переправленні осіб через кордон, організоване групою (частина 3 статті №332)
  • видачі завідомо неправдивого офіційного документа (частина 1 статті №366)

Підозрюваним загрожує до девʼяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

   

  • У жовтні президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо протидії правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовцям держорганів.
  • Раді доручили розглянути законопроєкт про зміни в деяких законах, які розробляли для реформування системи МСЕК, зокрема, ліквідувати комісії з 31 грудня 2024 року.
  • У листопаді уряд схвалив законоєпроєкт МОЗ про нову прозору систему МСЕК. З 1 січня замість МСЕКів оцінювати стан здоровʼя людини будуть лікарі-практики на базі кластерних і надкластерних багатопрофільних лікарень.