Рада у першому читанні затвердила процедуру поховання на військовому кладовищі
Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт, який затверджує оновлену процедуру поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі.
У законопроєкті визначили, хто може бути похований з почестями на військовому меморіальному кладовищі. Крім того, розробили порядок дій під час поховання полеглого військового за спеціальною церемонією та уточнили церемонію для віддання військових почестей.
Зокрема, на військовому меморіальному кладовищі зможуть ховати загиблих у війні поліцейських. Також для збереження памʼяті про померлого там можна буде розмістити кенотафу – символічну могилу, в якій немає тіла загиблого.
Заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук каже, що перших полеглих військових на Національному військовому меморіальному кладовищі зможуть поховати вже цьогоріч.
Кабмін ухвалив постанову про зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища. Вони можуть мати форму козацького хреста або прямокутної таблиці.
Національне військове меморіальне кладовище планують побудувати за 1,8 мільярда гривень у Гатненській територіальній громаді під Києвом. Проєкт першої черги будівництва Національного військового меморіального кладовища пройшов державну експертизу. Далі планують обрати підрядника й отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.
Редакція The Village Україна поспілкувалася з історикинею, активісткою, культурною менеджеркою й керівницею патронатної служби «Азову» про роль військового цвинтаря, меморіалів і різні підходи до збереження пам’яті.
Фото: Євгенія Кравчук