В «Охматдиті» вперше провели операції дитині з синдромом, який трапляється один раз на 130 тисяч
У дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» вперше в Україні провели операції на грудній клітці дитині із синдромом, який трапляється один раз на 130 тисяч новонароджених, повідомила пресслужба лікарні.
Хлопчик народився з асфіксичною торакальною дистрофією. Це синдром, коли мала грудна клітка дзвіноподібної форми й обмежує роботу легень. «Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання», – кажуть в «Охматдиті».
Лікарі вперше застосували до дитини латеральну торакальну експансію (спосіб хірургічного лікування), завдяки який можна послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Дитині провели операцію у два етапи: у 1,5 місяці на правому боці й за місяць на лівому.
Медики у Львові вперше вживили стовбурові клітини трьом дітям, які мали порушення рухливості кінцівок. Першу операцію провели 17-річній дівчині Божені. Ліва долоня дівчини була обернена наперед через зрощення променевої й ліктьової кісток. Спершу лікарі скорегували патологію, а за рік відновили повну активність кінцівки.