Хмари зоряного пилу за 7000 світлових років від Землі. Дивіться новий знімок телескопа «Джеймс Вебб»
Телескоп «Джеймс Вебб» зняв хмари зоряного пилу із сотнями нових зірок, повідомляє Space.com.
Їх називають Стовпами творіння, що розташовані в сузір’ї Змії за 7000 світлових років від Землі. Ці хмари зоряного пилу є частиною туманності Орла (зі свого боку, ця туманність розташована в галактиці Чумацький Шлях).
Уперше Стовпи творіння сфотографував «Хаббл» у 1995 році. Нове фото в інфрачервоному світлі більш чітко показує структуру хмар і зірки, раніше не видимі.
У NASA вважають, що такі знімки допоможуть дослідникам більш чітко розуміти, як формуються зірки й «вириваються із пилових хмар».
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Телескоп «Джеймс Вебб» є спільним проєктом Американського аерокосмічного управління (NASA) з Європейським космічним агентством. Він розроблявся з середини 1990-х років, його відправили в космос у грудні 2021 року.
Цей телескоп описують як найпотужніший, який коли-небудь відправляли в космос. Він замінив на орбіті «Хаббл», що пропрацював 31 рік. Цей проєкт NASA коштував близько 10 мільярдів доларів.
Перше зображення з телескопа «Джеймс Вебб» оприлюднили в липні. Це найглибше й найбільш чітке зображення Всесвіту на сьогодні. Також наприкінці вересня NASA показали найчіткіший за 30 років знімок кілець Нептуна. А в середині жовтня телескоп «Джеймс Вебб» зняв відбиток, утворений зірками, які стикаються що вісім років.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі