Нобелівську премію з економіки розділили троє американських учених
Премію Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля у 2021 році вручили економістам Девіду Карду, Джошуа Ангрісту і Гвідо Імбенсу.
BREAKING NEWS:
The 2021 Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel has been awarded with one half to David Card and the other half jointly to Joshua D. Angrist and Guido W. Imbens.#NobelPrize pic.twitter.com/nkMjWai4Gn
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 11, 2021
Девід Кард отримав нагороду за «емпіричний внесок в економіку праці», а Ангріст й Імбенс – «за методологічний внесок в аналіз причиново-наслідкових зв’язків».
У комітеті Нобелівської премії кажуть, що лауреати цього року надали нові погляди на ринок праці й показали, які висновки про причину та наслідок можуть бути зроблені з природних експериментів.
Лауреати премії розділять нагороду в 10 мільйонів шведських крон (845 000 фунтів стерлінгів).
Премія Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля не є Нобелівською премією, але вручається на тій же церемонії тим же комітетом. Зазвичай, це остання премія «нобелівського тижня». Премія з економіки присуджується з 1969 року.
У 2020 році премію присудили американським економістам Полу Мілгрому й Роберту Уілсону «за вдосконалення теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів».
У 2021 році Нобелівський тиждень проходить з 4 по 11 жовтня. Першими оголосили лауреатів премії з медицини. Її отримали Девід Джуліус та Ардем Патапутян за вивчення рецепторів температури й дотику.
Премію з фізики отримали Сюкуро Манабе та Клаус Хассельманн за фізичне моделювання клімату Землі й прогнозування глобального потепління, а також Джорджіо Парізі – за відкриття взаємодії безладу в складних фізичних системах.
Премію з хімії отримали вчені Бенджамін Ліст і Девід Макміллан за розвиток асиметричного органокаталізу, який вплине на фармацевтичні дослідження та зробить хімію більш екологічною наукою.
Нобелівську премію миру отримали засновниця онлайн-видання Rappler Марія Ресса та головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов. За «зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру».
Премію з літератури у 2021 році отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна за «безкомпромісне та співчутливе проникнення в наслідки колоніалізму й долю біженця в прірві між культурами й континентами».
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
обкладинка: Nobel Prize