Не лише правило двох стін. Навіщо зачиняти міжкімнатні двері, коли атакують термобаричними дронами
Росіяни почали частіше пускати по українських містах дрони типу Shahed-136 із термобаричною бойовою частиною (ТБ БЧ-50), які становлять більшу загрозу в разі влучaння в закрите приміщення й «правило двох стін» не спрацьовує, повідомляє Defense Express.
Після підриву одразу утворюється «вогняна хмара»
ТБ БЧ-50 належить до сучасних зразків і має однотактову дію. Бойові частини попереднього покоління були двотактовими, тобто спочатку вибухова суміш поширювалась у просторі й потім вибухала.
Тепер же після підриву ударна хвиля одразу викликає рух термобаричної суміші, яка взаємодіє з повітрям і сама із собою, й утворює «вогняну хмару» температурою 2400–2600°С. Вона «розтікається» по всій площі й ударною хвилею уражає легені й органи слуху.
Заховатися від такого вибуху майже неможливо
У зачинених приміщеннях такий боєприпас є найбільш ефективним для ворога, бо «вогняна хмара» може охопити одразу кілька кімнат. Саме тому Росія й використовує такі дрони по цивільних місцях. «Передусім під ударами російсько-іранських дронів перебуває Київ», – додають у Defense Express.
Якщо в будинку вибухає термобарична бойова частина, заховатися від її дії значно складніше. «Вогняна хмара» майже одразу заповнює всю квартиру повністю, тому «правило двох стін» може не врятувати.
Правило «двох стін» треба вдосконалити
Коли під час повітряних тривог немає можливості спуститися в укриття, фахівці радять перебувати в приміщенні, яке відділене від вулиці щонайменше двома стінами. «Можливо, треба додати ще одне правило – зачиняти міжкімнатні двері. Це дозволить створити умовне розділення приміщень і певною мірою зменшити поширення термобаричної суміші по всій квартирі», – коментують у виданні.
- Приблизно 48% укриттів у місті не промарковані відповідними вказівниками знаками або табличками. До того ж до деяких укриттів повністю обмежують доступ. Є місця, куди люди просто не можуть підійти через паркани чи ворота поблизу.
- Раніше ми розбиралися, коли й чому українців можуть не пустити в укриття і що робити в такій ситуації. А тут розповіли, які місця в будинках найбезпечніші під час повітряної загрози.
Обкладинка: ДСНС