У 2024 році відкрили 178 кримінальних справ щодо жорстокого поводження над тваринами. Це на три провадження більше, ніж за весь 2023 рік, зазначають у дослідженні «Опендатабот».

З 2015 року зафіксували 1 599 кримінальних проваджень щодо жорстокого поводження з тваринами. Кількість справ за жорстокість до тварин збільшилась у 2018 році, тоді ж для порушників ввели нові штрафи.

У 2021 році посилили покарання до можливого позбавлення волі, але кількість відповідних проваджень та вироків не збільшилась, йдеться в дослідженні.

У 2024 році до суду дійшло 32 кримінальні справи – 18% від загальної кількості відкритих справ. Водночас у попередні два роки цей показник становив 24%. Цьогоріч майже кожна пʼята справа доходить до розгляду суду. Це на одну справу більше, ніж у відповідний період 2022-2023 року.

У судовому реєстрі вже є наявні справи, де за жорстокість до тварин люди отримали реальне увʼязнення. Наприклад, на Дніпропетровщині чоловік вдарив ножем-мачете собаку під час пограбування. За це він отримав три роки ув’язнення.

Проте наразі переважають справи із умовним позбавленням волі. В Одесі чоловік двічі вдарив безпритульну собаку ножем у шию, через що та померла. Суд призначив йому покарання у вигляді пʼяти років умовного позбавлення волі.

Питання жорстокого поводження над тваринами регулює стаття 299 ККУ. У ній йдеться, що до жорстокого поводження відносять фізичне знущання з тварини та нацькування їх один на одного. Злочинці можуть отримати покарання від штрафу до позбавлення волі на строк від одного до восьми років.

   

  • У жовтні чоловіку, який вдарив ногою пуделя на Печерську, повідомили про підозру в жорстокому поводженні з твариною.

Фото: «Опендатабот»