«Скажи чесно, ти як?» Для українців запустили програму піклування про ментальне здоровʼя
Для українців запустили Всеукраїнську програму піклування про ментальне здоровʼя «Ти як?», повідомляється на сайті Президента України.
Для цього створили спеціальну сторінку «Ти як?», де зібрали контакти, посилання, поради, продукти, а також різні техніки, які мають допомогти піклуватися про власне ментальне здоровʼя.
Чому це важливо?
Понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу від початку повномасштабного вторгнення, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень, ідеться в дослідженні, яке Gradus Research провели до запуску «Ти як?»
Фахівці розповідають, що українці не мають звички звертатися по психологічну допомогу, адже 31% громадян не вважає свої проблеми «достатніми», а 61% не знає, куди звертатися. Місія проєкту – змінити це й сформувати в Україні культуру піклування про ментальне здоровʼя.
Це ініціатива першої леді Олени Зеленської, яку втілили за допомогою МОЗ України, ГО «Безбарʼєрність» й Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
У Києві навесні 2023-го планують відкрити перший тренінговий центр психологічної стійкості. Там проводитимуть профілактику вигоряння на роботі, навчать справлятися зі стресом і надавати першу психологічну допомогу, зокрема військовим і членам їхніх родин.
Український стартап Anima визначає стан психіки через вебкамеру. Ми поспілкувалися зі співзасновником Романом Гавришем про те, як технологія допомагає запобігти розладам психіки.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі