ЗНО не буде. Якою буде вступна кампанія у 2023 році – МОН
У Міністерстві освіти і науки України розповіли, якою буде вступна кампанія у 2023 році.
Провести зовнішнє незалежне оцінювання в Україні поки неможливо через безпекову складову й труднощі логістики, підкреслив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Що буде натомість
Як альтернативу ЗНО, Міносвіти розглядає проведення у 2023 році удосконаленого Національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. НМТ міститиме обов’язковий і додатковий блоки. Планують, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України й іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька й іспанська мови).
Учасники впродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови й математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України й іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Коли можна буде зареєструватися
Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування – у червні-липні 2023 року в межах основної й додаткової сесій.
Також для вступу у 2023 році можуть бути використані результати НМТ 2022 року й ЗНО 2020–2021 років.
Це остаточно?
Ні. За зміну формату проведення ще має проголосувати Верховна Рада. МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту й оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2023 році для громадського обговорення.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Національний мультипредметний тест замінив зовнішнє незалежне оцінювання в Україні у 2022 році через війну. Він складається із 20 питань і трьох частин: української мови, математики й історії України. На проходження тестування дають 120 хвилин.
Український центр оцінювання якості освіти показував, який вигляд має іспит. Серед запропонованих 20 завдань до кожного предмету є тести й пошук відповідності.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі