Перець чилі втрачає гостроту через глобальне потепління, пише Bloomberg.

Екстремальні погодні умови в основних регіонах вирощування чилі у 2024 році вплинули на постачання, ціни й зробили перець не таким гострим. До того  ж зміна клімату впливає не лише на перець: кавові суміші стають більш гіркими, кокоси – м'якшими через нестабільні опади, а капуста напа (пекінська), яку використовують для кімчі, втрачає якість, пояснюють вчені.

Чому це відбувається?

На гостроту чилі впливають речовини алкалоїди (капсаїцин) й вона посилюється у спекотних й сухих умовах. Утім, такі умови все важче знайти, а через більшу кількість опадів перець поглинає зайву вологу й відкладає її в м’якоті, через що й стає не таким гострим, пояснює агроеколог Крайг Крафт. 

Утім, через посухи й екстремальну спеку ці рослини можуть навіть не зацвісти. Зокрема, в Мексиці через посуху цього року стався дефіцит перцю халапеньйо й одна з компаній тоді зупинила його виробництво. А в деяких частинах Китаю, одного з найбільших у світі виробників перцю чилі, місячні оптові ціни в жовтні досягли дворічного максимуму.

У коментарі Bloomberg деякі шеф-кухарі розповідають, що купують тепер на 20% більше перцю чилі, ніж кілька років тому, щоб компенсувати гостроту, або міксують різні види. Вчені зараз також створюють нові сорти перцю, які будуть більш стійкими до змін клімату й хвороб, але проблема в тому, щоб зберегти ті ж смакові якості.

   

  • Через екстремальні погодні умови вартість кави на міжнародних ринках в грудні досягла найвищого рівня за всю історію спостережень. Ціна на каву підіймається, оскільки кавові трейдери очікують зменшення врожаю в Бразилії і Вʼєтнамі, які постраждали він негоди.