Пивна миля Подолу: 10 найкращих пабів стають єдиним маршрутом, щоби зібрати гроші на військо
Паби київського Подолу об’єдналися в пивну милю, щоб зібрати гроші на потреби Сил оборони. Правила дуже прості – у кожному пабі, позначеному на маршруті, за донейт на банку наллють 0,3 заздалегідь відібраного пива. Хто здолає всю дистанцію – в останньому закладі отримаєте ще келих безплатно.
Усі місця розташовані в районі станцій метро Поштова площа й Контрактова площа. Подія відбудеться в суботу, 30 листопада, і триватиме з 15:00 до 22:00.
На прохання Віледжа ініціатори Podil Beer Mile, автори блогу про пиво та крафтову культуру «Beer Гичка», розповідають про десять найкращих пивних закладів Подолу, які блог обрав для проведення «пивного забігу». Стилістика підбірки може видатися незвичною для читачів Віледжа, але редакція вирішила зберегти її оригінальну тональність.
Узагалі правила класичної пивної милі передбачають, що після випитого треба бігати. Такі алкозабіги вже кілька десятків років проводять, зокрема в Канаді й США – там є свої рекордсмени та щорічні чемпіонати.
Але кого цікавлять ці формальності – у Лондоні, приміром, пивною милею неофіційно називають відтинок залізниці на південному березі Темзи, у цегляних арках під якою скупчилися маленькі броварні, сидрерії, крамнички й інші тематичні місцини.
Враховуючи, що на Подолі дуже важко йти прямо бодай десять хвилин і не впертися в заклад, де точно наливають пиво, усі можливі покровителі цього напою давно веліли оголосити тут щось подібне.
10 топових пивних місць Подолу (які долучилися до Podil Beer Mile)
Punkraft
Punkraft – це інституція. Заклад, відкритий у 2017 році, напевно, єдиний із першої хвилі пабів крафтового пива в Києві дійшов до наших днів. До повномасштабного вторгнення тут постійно проводили дегустації, презентації пивоварень, чемпіонати домашнього пива та виїзні варки за участі відвідувачів, або ж просто терпляче дозволяли увімкнути Джонні Кеша під фінальний келих о п’ятій ранку. Зараз тут готують стейки, тако та різноманітний фінгер-фуд від шефа Романа Руденка. З’їсти все це можна, не хвилюючись про сигнали повітряної тривоги – заклад розташований у міцному цегляному погребі зі склепіннями.
Ігорівська, 14–А
Beer Place
Узагалі на Подолі багато старих цегляних погребів. Тому не дивно, що наступний заклад – буквально за рогом від попереднього – теж розташований в одному з них. Beer Place – це спільне дитя двох місцевих пивоварень: Rebrew i Gonzo (запам’ятайте ці назви). Вони ділять таплист закладу навпіл, а до холодильника пускають ще й гостьове пиво. Мережа постійно відкриває в Києві нові заклади. Але подільський особливий тим, що від попередників – клубу The Crown – успадкував невелику музичну сцену, на якій уже проводять концерти.
Петра Сагайдачного, 10/5–А
Drunken Monkey
Напевно, такий вигляд мав би паб, у якому прописав дії сюжету свого фільму Вес Андерсон. Незвична пастельна гамма, використана в оформленні, картини й інші елементи декору переносять вас у якусь зовсім іншу реальність. І це не дивно, коли дізнатися, що за візуальне оформлення закладу відповідала художня група у складі Георгія Сенченка, Тетяни Савадової та Микити Кравцова. Але чому Drunken Monkey? Таку назву носило знакове для української крафтової історії пиво від броварні KF, що працювала в Запоріжжі й відкрила це місце. Тепер вони контрактно варяться на інших заводах – і це пиво можна знайти на кранах. Але не лише тут…
Костянтинівська, 1
DUX Bar
…а й у барі DUX, який називають молодшим братом Drunken Monkey. Цей заклад розташований у чудернацькому оверсайз-МАФі радянських часів із панорамними вікнами позаду Музичного театру [з 2013 до 2019 тут збирав гостей культовий подільський бар Living Room – ред.]. Він теж названий на честь пива KF, теж має цікавий дизайн і теж прикрашений картинами – цього разу авторства Влади Ралко. А ще на стіні сусіднього будинку прямо над баром бразильський художник Nunca колись намалював мурал із велетенським козаком. Усередині є симпатична буржуйка, у якій узимку можна палити принесені із сусіднього Сільпо дрова. Порада: обов’язково скуштуйте там підкопчені перепелині яйця.
Спаська, 6
Kyiv Local Bar
Фірмовий заклад пивоварні Kyiv Local Brewery, де представлена вся їхня лінійка, а також гостьове пиво. Бар має кілька рівнів, хоча якщо вам ліньки ходити сходами вгору, то можете випити, стоячи біля бочок прямо на вулиці. Тут є кікер, традиційна пабна їжа, а також десерти й міцні напої. Якщо цих причин зайти замало, то ось іще одна – бар оголосив, що листопад стане останнім місяцем його роботи. Тож субота – це фактично останній день, коли ви можете його відвідати, принаймні в цьому форматі.
Спаська, 5
Gonzo Bar
Належить уже згаданій вище однойменній пивоварні. Gonzo Brewery однією з перших на українському ринку почала варити незвичне тоді фруктове пиво з кислинкою у стилі Sour. Тепер цей стиль має власний культ – його варить чи не кожна крафтова броварня, але в Gonzo можна скуштувати його таким, як тоді, коли дерева були високими. Іноді тут влаштовують концерти чи вечори стендапу, а іноді випадково можна потрапити на спонтанну імпровізацію від Toporkestra в повному складі під нескінченні потоки всього, що п’ється. Головне – не проґавте двері у вузькій щілині між численними іншими закладами цього кварталу.
Костянтинівська, 19
КЦ «Спаська 13»
Колись на цьому місці, тераса якого виходить на Самосад, працював сумнозвісний «Портер паб». А потім його взяли у свої руки небайдужі подоляни. І тепер це «звичайний народний культурний центр для людей без пафосу», сповнений милого гармидеру. Тут проводять концерти, покази, джеми, літературні читання й інші події. У глибині центру діє маленька чайна кімната. У меню їхньої майже повністю вегетаріанської кухні можна натрапити на суп із карпатських грибів. Наливають спотикачку і, звісно, народне пиво – здебільшого від локальних пивзаводів на зразок Уманського та Бердичівського.
Спаська, 13
The Drinkers Podil
Найновіший заклад з усіх перелічених – група друзів і пивних ентузіастів відкрила його буквально восени. Страви готують на частково відкритій кухні позаду бару, а велике вікно відкриває погляду алею між подільськими Валами. Ще одна дуже цікава деталь – якщо спуститися гвинтовими сходами на мінус перший поверх, ви зможете потрапити до довжелезного коридору, обабіч якого під загальним брендом Re:Place розташовані магазин з одягом від українських дизайнерів, кав’ярня, студії йоги, тату, художньої обробки глини й, можливо, ще щось, на що ви натрапите під час самостійної експедиції (після келиху пива).
Нижній Вал, 37
Konteyner
Потрапивши сюди, може здатися, ніби всі тут знають усіх – так і є, адже це максимально сусідське місце, куди сходяться жителі навколишніх кварталів, нерідко зі своїми песиками. Що, однак, зовсім не означає, що тут не раді новим людям. Замовивши пиво на барі, ви зможете випити його, де заманеться: нікуди не відходячи, за столиками на одному з двох поверхів, на сходах, надворі… головне не робити цього на вході до сусіднього аніме-магазину. І закусити все бургерами від інтегрованого в заклад Burger Farm. Унизу є більярдний стіл.
Межигірська, 19
Brewers
Розташований точно навпроти «Контейнера», утворюючи разом із ним «межигірські лещата», пройти крізь які без бодай маленького випитого пива практично неможливо. Нерідко відвідувачі беруть келих в одному барі, а допивають його в іншому, через що персонал періодично проводить обмін своїми брендованими «полоненими». Brewers подають як бар пивоварів. І, крім асортименту дотичної пивоварні Rebrew, на кранах двох поверхів закладу є весь спектр українського пива – від домашнього й регіонального до крафту й «Оболоні», до якої тут ставляться з особливим пієтетом. Якщо пощастить – натрапите на Зіньківську ковбасу, а в сезон – на піцу з абсолютно їстівними грибами з Труханового острова.
Межигірська, 20
Деталі про те, яке саме пиво наливатимуть у кожному закладі за донейт та інші подробиці, поступово публікуватимуть у події на Facebook.