Гід30 закладів, які закрили влітку у Києві
За ким будемо сумувати
The Village Україна підбиває підсумки сезону, розповідаючи про заклади, які припинили роботу в місті влітку. Раніше ми розповідали про ресторани, кафе і бари, які закрили навесні та взимку, а також головні закриття 2018 року.
Підпишись на Telegram-канал Тестовий режим – дізнавайся про нові заклади міста першим.
Ресторани
Must
Формат: м’ясний ресторан і бар
Де: ЦУМ, вулиця Хрещатик, 38
Must – це стейкхаус преміум-класу в ЦУМі, який ресторатори Дмитро Заходякін та Аліна Косічкіна (Holy Burger, «Хлебный») запускали разом із продюсером Валідом Арфушем. Двоповерховий ресторан з інтер’єром від YOD Design і повноцінним баром відкрили у жовтні 2017 року. «Ресторан Must вийшов з проєкту в липні, наразі відбувається реконцепція простору ресторану», – відповіли у ЦУМі на запит The Village Україна про закриття закладу. В універмазі додали, що восени планують відкрити на локації новий проєкт.
O’Gorod
O’Gorod – це заклад на Антоновича, у якому з 2015 року пропонували страви європейської кухні. Серед особливостей ресторану – зелень, а також окрема VIP-зала і тераса з кальянами. «Із сумом у серці повідомляємо, що ресторан офіційно закрили», – заявили у закладі наприкінці травня.
Ray
Формат: ресторан європейської кухні
Де: ТРЦ Gulliver, площа Спортивна, 1-А
Ray – це панорамний ресторан європейської кухні з баром, який працював на сьомому поверсі ТРЦ Gulliver біля Палацу спорту. Заклад поряд із кінотеатром «Оскар» почав роботу 2017 року. Припинив роботу заклад 15 травня.
La Piazza
La Piazza Ristorante – це італійський ресторан на Шовковичній. «Заклад назавжди зупиняє роботу на цій локації 22 червня 2018 року», – розповідають у ресторані. Причиною називають «непередбачувану зміну власника приміщення». На місці закладу вже працює ресторан індійської кухні Rangoli.
Al Faro
Al Faro – це сімейний ресторан, який з 2010 року працював між станціями метро «Олімпійська» та «Площа Льва Толстого». Серед особливостей закладу – літня тераса з просеко-баром, а також дитячий майданчик. «Ми беремо паузу та зачиняємо двері нашого ресторану. [...] Не прощаємося, а кажемо вам до зустрічі», – заявили у закладі 14 червня. На колишній локації Potato House вже відкрили новий заклад мережі «Черноморка».
«Файна Фамілія»
«Файна Фамілія» – це мережевий ресторан із середземноморською кухнею. У червні він переїхав з Великої Васильківської, біля станції метро «Площа Льва Толстого», на Еспланадну.
«Бабка й Сапка»
«Бабка й Сапка» – це гастробар з традиційними та новими українськими стравами у підвальному приміщенні на Великій Васильківській. Серед особливостей закладу – коптильня на дровах. Гастробар відкрили у березні, він припинив роботу 25 червня. «Нам не вдалося переконати гостей, що і в підвалі може бути заклад зі смачною їжею, а не тільки бар чи паб. Але ми залишаємося в цьому приміщенні і змінюємо формат», – коментував виданню Posteat причину закриття засновник Олександр Шухер.
Cesar
Формат: фудбар
Де: вулиця Велика Житомирська, 26
Cesar – це моноформат із салатом «Цезар» від засновника закладу Pho.Kiev Дениса Мельниченка. У цілодобовому кафе на Великій Житомирській пропонували шість видів салату, а також бурито і сніданки. Заклад припинив роботу 14 червня, на його місці власник відкрив новий формат Etc. Food Bar – з бурито та розливним просеко.
«Кіфлик»
«Кіфлик» – це заклад із закарпатською кухнею, який раніше працював на локаціях у Липках та вулиці Шота Руставелі. Нове місце на вулиці Кожум’яцькій на Воздвиженці відкрили у вересні 2018 року. Заклад закрили влітку, співвласник проєкту запросив команду кав’ярні Whitebeard Blackbird відкрити тут «Новий Смачний Проєкт» – з кухнею, кавою та баром. Новий простір працює із серпня.
«Казбек»
«Казбек» – це ресторан грузинської кухні, який тривалий час працював на бульварі Лесі Українки біля станції метро «Печерська». Заклад, який свого часу входив до мережі «Козирна карта», припинив роботу влітку. «Ресторан зачинено назавжди», – прокоментували The Village Україна у закладі.
Kora
Kora – це ресторан зі стравами української та європейської кухонь, який відкрили на колишній локації закладів Tartine і «Кіфлик» на Ярославовому Валу. У меню Kora: борщ, вареники і салат із восьминогом. «Команда ресторану вирушила у творчу відпустку. Скоро ми повернемося до вас у новому, яскравому форматі», – кажуть у закладі.
Ranch Burgers
Ranch Burgers – це бургерна біля станції метро «Контрактова площа», яку називали «першим штатом бургерів в Україні». Заклад припинив роботу у серпні, на його місці вже почав роботу Mushlya Bar за франчайзом «Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова».
«Китайские пельмени»
«Китайские пельмени» – це заклад зі стравами китайської кухні біля палацу «Україна» на вулиці Великій Васильківській. Окрім власне пельменів, тут пропонували страви з риби. Ресторан припинив роботу на початку червня.
WOG Cafe
WOG Cafe – це заклади, які мережа автозаправок WOG розвиває з 2015 року. Наприкінці травня мережа вирішила закрити кафе на площі Льва Толстого. На його місці почав роботу новий формат «Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова» «БПШ». У WOG Cafe продовжуєть працювати заклади в аеропортах «Бориспіль» і «Жуляни».
Teva Restaurant & Bar
Teva – це ресторан з авторською кухнею та баром на «Олімпійській», який відкрили наприкінці червня. Наразі заклад тимчасово припинив роботу через оновлення приміщення. У коментарі The Village Україна повідомили, що відновити роботу планують у вересні.
Бари
It’s Not The Louvr Gallery Bar
It’s Not The Louvr Gallery Bar – це бар-галерея від мережі ресторанів Famille Tres Francais, який The Village Україна називав одним із найкращих нових барів 2018 року. Відкрили місце на вулиці Липинського на початку 2018-го. Нині бар тимчасово припинив роботу, оскільки у будівлі проводитимуть реставраційні роботи. «Як усі порядні музеї, «НеЛувр» йде на реставраційні канікули (разом з усією будівлею на Липинського, 4)! Але жодних «прощавай!». Ми зовсім не плануємо розлучатися з вами надовго», – коментували виданню Barout. Преканікульну вечірку провели 17 липня.
Grek i Veter
Grek і Veter – це бар, який почав роботу на вулиці Нижній Вал між закладами Honey та The Burger Mexico на Подолі у березні. «Ми відкрили бар для себе, своїх друзів, друзів цих друзів і тих, хто потім стане друзями», – розповідали засновники, художники Герасімос Ливієратос та Олег Вітер. Тут подавали коктейлі та страви грецької кухні на зразок сувлакі. Припинив роботу Grek i Veter у травні, зараз команда шукає для формату нове приміщення.
«Крапка Кома»
«Крапка Кома» – це заклад у форматі літературного пабу на Антоновича. Двоповерховий простір відкрили у 2016 році, припинив він роботу на початку серпня. «Це була неймовірна пригода для нас і велика любов: зустріти 96 000 гостей, налити 170 000 келихів пива, презентувати 29 сортів пінного, приготувати 21 927 бургерів «33 корови», провести 584 музичних вечори із талановитими музикантами, організувати 97 тематичних вечорів, із них 29 благодійних», – підсумовують роботу власники. У мережі продовжує роботу броварня і теп-рум на Позняках.
«Правда»
«Театр пива «Правда» – це паб від львівського «Холдингу емоцій !FEST», який працював у подвір’ї на Хрещатику. Київський заклад почав роботу 2016 року, його відкрили за прикладом «Правди» на площі Ринок у Львові. Вечірку-закриття провели 19 липня.
Living Room
Living Room – це заклад із баром і сирійською кухнею на Контрактовій площі. Місце відкрили влітку 2013 року, а влітку 2019-го воно змінює локацію. Прощальну вечірку в приміщенні на Спаській провели 26 серпня, найближчим часом заклад переїде на Спаську, 35. «Головна ціль – змінивши адресу та додавши нового, зберегти ту відкритість, домашність та атмосферу прийняття, за котру ми назавжди пам’ятатимемо і любитимемо нашу Спаську, 6», – кажуть у Living Room.
Кав’ярні та кондитерські
«Чашка»
«Чашка Espresso Bar» – це одна з перших кав’ярень третьої хвилі Києва, яку відкрили у 2012 році. На початку серпня у закладі та в сусідньому приміщенні провели прощальну вечірку. «Ми змушені закрити заклад, тому що нас поставили в умови, за яких ми не могли продовжувати працювати на цій локації з таким форматом. Треба було або докорінно все змінювати, або з’їжджати. Але я громадянин Бессарабки», – коментує засновник Ігор Сухомлин The Village Україна. Сухомлин додає, що відкриє оновлений формат у приміщенні до кінця року.
«Волконський» у Пасажі
«Волконський» – це мережа кафе та кондитерських. 24 червня припинив роботу заклад у Пасажі біля станції метро «Хрещатик», який працював на цій локації протягом 13 років. «Причин ухвалення цього рішення загалом багато. Ресторан – це складний механізм, колосальна щоденна праця», – кажуть у закладі. Натомість у липні мережа відкрила кафе на Русанівській набережній.
Whitebeard Blackbird / Whitebeard Blackbird M17
Whitebeard Blackbird – це мережа кав’ярень, співзасновником якої є Андрій Чуковський (Yellow). Особливістю формату було поєднання з іншими проєктами: на Воздвиженці кав’ярня працювала у межах галереї «Висоцький», а в грудні 2018-го другий Whitebeard Blackbird відкрили в межах центру сучасного мистецтва M17. Обидва простори вирішили закрити для того, щоб зосередитися на новому закладі – «Новий Смачний Проєкт» на Воздвиженці. Whitebeard Blackbird припинив роботу у серпні, а заклад в M17 працюватиме до 8 вересня.
Make My Cake Cafe
Make My Cake – це виробники десертів, а також мережа закладів в Одесі та Києві. У 2017 році вона відкрила два заклади у Києві – на вулицях Мечникова і Станіславського. У 2019-му команда вирішила розділити бізнес: одеський бізнес мережі (Make My Cake, Frebule) продовжує роботу під керівництвом співзасновниці Вікторії Байбузи, а співзасновник Олег Ніколаєв розвиватиме київський заклад. На місці Make My Cake Cafe біля станції метро «Хрещатик» у тестовому режимі вже відкрили кафе під назвою Mozaika.
«Португеза»
«Португеза» – це кафе на Січових Стрільців, яке відкрили у вересні 2018 року засновники кав’ярні First Point і виробники португальських десертів паштейшів Pasteis de Kyiv. Заклад припинив роботу влітку, а в липні про закриття проєкту повідомили офіційно. «Проєкт «Португеза» у тому форматі, в якому ви його знали, завершився остаточно й назавжди. Не сумуйте, це на краще», – коментують у закладі. Причиною співзасновники First Point називають «неможливість адекватного діалогу та розвитку співпраці з Pasteis de Kyiv».
Milly Filly
Milly Filly – це кондитерська, яка відкрила заклади на вулицях Московській та Шота Руставелі. Заклад біля Палацу спорту почав роботу у вересні 2018 року, у січні 2019-го його перевели на експериментальний режим роботи: гостям дозволили не платити за замовлення, якщо їм не сподобалося. У серпні заклад закрили. Як причину закриття засновник кондитерської Олександр Вітюк називає «зміну планів власника на приміщення». Заклад Milly Filly на Печерську продовжує працювати, нещодавно його розширили на другий поверх.
Lion Coffee на Шулявці / Lion Coffee на Прорізній
Lion Coffee – це мережа кав’ярень, обличчями якої є найкращі баристи України 2017 і 2019 років Ренат Маматказін і Павло Спіцин. У 2019 році команда відкрила нову кав’ярню в інноваційному парку UNIT.City, а також запустила нові формати Lion Cafe на Великій Житомирській і Lion Bar на Подолі. Своєю чергою, припинили роботу заклади біля станції метро «Шулявська» та у магазині квітів Floroom на Прорізній, які працювали з грудня 2017-го і листопада 2018-го відповідно.
А також
«Перепічка на Хорива»
Формат: стритфуд
Де: вулиця Хорива, 13
«Перепічка на Хорива» – це вікно з перепічкою та пиріжками на Подолі. Заклад працював у гнучкому режимі: поки є пиріжки. На початку червня точку перевезли на на вулицю Бульварно-Кудрявську, 31-А.
Обкладинка: «Чашка Espresso Bar»
Фото: 1 – Must, 2 – O'Gorod, 3 – Ray, 4 – La Piazza, 5 – Al Faro, 6 – «Файна Фамілія», 7 – «Бабка й Сапка», 8 – Cesar, 9 – «Кіфлик», 10 – «Казбек», 11 – Kora, 12 – Ranch Burgers, 13 – «Китайские пельмени», 14 – WOG Cafe, 15 – Teva, 16 – It’s Not The Louvr Gallery Bar, 17 – Grek i Veter, 18 – «Крапка Кома», 19 – «Правда», 20 – Living Room, 21 – «Чашка», 22 – «Волконський», 23 – Whitebeard Blackbird, 24 – Володимир Шуваєв для The Village Україна, 25 – «Португеза», 26 – Андрій Баштовий для The Village Україна