
28+ альбомів весни
Лана дель Рей співає про нового бойфренда; Том Йорк записує з Марком Прітчардом щось дуже схоже на Kid A; Skrillex дивує сюрприз-релізом; Arcade Fire повертається – і цього вже достатньо; Black Country, New Road робить medieval-поп із трьома жінками на чолі; Bon Iver нагадує про фольк 2010-х (поки Кайл Ґордон над цим жартує) – Віледж зібрав 28 релізів весни (й один альбом, який перенесли на літо).
Раніше редакція розповідала про головні альбоми зими.
Clipping. – Dead Channel Sky
Хто це: Експериментальне хіп-хоп тріо із сонячної Каліфорнії, що незмінно випускає музику на лейблі Sub Pop – прихистку для Nirvana й Soundgarden у 1990-х, а пізніше й для інді-колективів: Bright Eyes, Iron & Wine, The White Stripes, Modest Mouse, Sonic Youth та інших. Девід Діггс пише гостросоціальну поезію й нашаровує сенси, ніби для салату «шуба», а продюсери Вілл Гатсон і Джонатан Снайпс акомпанують музичним тлом, де змішані кіберпанк, класичний і прогресивний рок.
Чому варто послухати: Рой Крістофер, викладач університету Північної Флориди й автор книжки «про те, як хіп-хоп визначає майбутнє», уже послухав альбом і написав для сторінки гурту на Bandcamp передмову. Там він називає музику групи “Deathrow Tull”, маючи на увазі «темну» естетику кіберпанку гурту та звучання, схоже на англійський прог-рок колектив Jethro Tull. «Dead Channel Sky схожий на мікстейп [...] Загальний концепт на місці, але на виході – радше епізоди, а не повний огляд світу, де ми живемо», – пише Крістофер.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 14 березня
Playboi Carti – Music
Хто це: Джордан Картер – репер з Атланти, який випускає альбоми рідко, але мітко (один альбом – одна каденція президента США). Усі три релізи отримали здебільшого схвальні відгуки від критиків і майже культистську шану від фанатів сучасного хіп-хопу і трепу.
Чому варто послухати: Через рік після виходу альбому Whole Lotta Red (2020) Playboi Carti анонсував новий реліз, що мав робочу назву Narcissist. Фінальна назва альбому Music (або ж I am Music), а заразом і його концепція, недалеко відійшла від «нарциса». Втім, після цього платівка надовго потрапила у виробниче пекло, з якого вибралася аж за чотири роки. Вийшла «повінь із карколомного й вайбового» трепу довжиною у 30 треків, пише Pitchfork. На фітах Кендрік Ламар, The Weeknd, Тревіс Скотт, Skepta, Lil Uzi Vert та інші.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 14 березня
Whatever the Weather – Whatever the Weather II
Що це: Проєкт британської електронної ембієнт-музикантки Лорейн Джеймс. Кожен її трек під псевдо Whatever the Weather – замір емоційного стану через призму погоди на вулиці. Це вже другий альбом Джеймс із такою концепцією: перший отримав високі 7,8 бала від Pitchfork, а другий перевершив його на 0,1 бала.
Чому варто послухати: Альбом починається з треку «1°C» і швидко розганяється до «23°C з переривчастим дощем». Далі – перший спад і температурний рекорд альбому із 26°C. Whatever the Weather II – це гойдалки, які немов шибарі звʼязують емоційний стан Лорейн Джеймс зі слухачем. Будь-яку температуру, а значить і кожен трек, можна по-своєму трактувати, бо 11°C влітку й восени – це різні речі.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 14 березня
Japanese Breakfast – For Melancholy Brunettes (& Sad Women)
Хто це: Не японський, а американський інді-поп гурт співачки й поетки Мішель Заунер, який почався з гіфки традиційного японського сніданку: рису, лосося, маринованих огірків, яєць, норі й овочів. З 2013 року «сніданок» від Заунер настоявся, і тепер це один із найцікавіших інді- й попгуртів США.
Чому варто послухати: Після успіху альбому Jubilee, адаптації своєї книжки “Crying in H Mart” у кіносценарій і поїздки в Південну Корею Заунер викроїла час для написання нового альбому, ще більш меланхолійного. Платівку спродюсував Блейк Міллс – людина, за плечима якої співпраця з Alabama Shakes і Perfume Genius (і його новим альбомом Glory).
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 21 березня
Imperial Triumphant – Goldstar
Хто це: Авангардний метал-гурт із Нью-Йорка – міста, різнобарвність якого спонукала учасників групи накласти палітру фʼюжн-джазу на блек-метал. Гурт заснували у 2005 році, але перший альбом вийшов аж у 2012-му. Goldstar – це шоста платівка, яка вже отримала схвальні відгуки від критиків: 9 із 10 від The Needledrop, 4 із 5 від Kerrang! та 4,5 із 5 від Angry Metal Guy.
Чому варто послухати: Навіть якщо ви не слухаєте дез- або блек-метал, бо вокаліст хрипло кричить у стилі перелітних гусей, а «дж-дж-дж» на електрогітарі занадто гучне, – знайте, що Imperial Triumphant має що запропонувати крім цього. До того ж на сцені вони виконують треки в чорних мантіях і золотих масках, що одночасно нагадують назґулів із «Володаря перснів» і єгипетських богів.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 21 березня
Benefits – Constant Noise
Хто це: Дует із півночі Англії, який грає «електророк» із 2019 року. Constant Noise – лише другий альбом групи, але вокаліст Кінґслі Голл уже говорить, що повторювати себе у творчості – це «й***на втрата часу».
Чому варто послухати: Поки що досить нішеві Benefits міксують диско-біти, хіп-хоп і spoken word із важкими гітарами, а ще тексти про сучасний фашизм, війну, президентів і совість. Так, у пісні Missiles Голл рефлексує, як сприймається життя в його країні, поки на телефоні виринають новини про вбивства: “No death, no fear, no war. Just a bit of dog shit on my shoe”. Альбом тримає високі 90 зі 100 балів на Metacritic із кінця березня.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 21 березня
Lucy Dacus – Forever is a Feeling
Хто це: 29-річна американська співачка й гітаристка. Люсі Дакус встигла випустити три сольні альбоми й один із найкращих альбомів 2023 року (The Record) у складі інді-супергурту Boygenius, де також грають Фібі Бріджерс і Джулієн Бейкер.
Чому варто послухати: Хоч успіх релізу Boygenius почав забуватись, Дакус записує свій перший сольник із 2021 року не сама: будуть і Фібі Бріджерс із Джулієн Бейкер, і більш неочікувані гості на кшталт Hozier. Forever is a Feeling – це альбом про любов Люсі до Джулієн із Boygenius, у якому інструментальна частина не завжди встигає за наративом співачки, що стрибає «від сексуального до театрального й до потішного», каже The Needledrop. Pitchfork пише, що співачка обіцяє кричати про свою любов на весь голос, але так цього і не робить.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 28 березня
Spellling – Portrait of My Heart
Хто це: Кристія Кабрал – американська попспівачка з каліфорнійського міста Окленд, яка створює темну, моторошну, але водночас плюшеву атмосферу шкільної вистави у своїх піснях.
Чому варто послухати: Новий альбом Spellling – це поєднання поп, року з гітарами 90-х і ню-металу, що кульмінує на треці Alibi, який записали з Петом Маккрорі з хардкор-гурту Turnstile. Все це зшито в один наратив про кохання, інтимність, тривогу й відчуження. Portrait of My Heart не звучить як класичний рок-альбом, бо в його основі той самий театралізований поп від Spellling.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 28 березня
Deafheaven – Lonely People With Power
Хто це: Блек-метал гурт із Сан-Франциско, що розмиває цей жанр із построком і шугейзом, через що звучання Deafheaven часто описують як «блекгейз» (no pun intended). Якщо їхній минулий альбом Infinite Granite глибше пірнув саме в шугейз, то Lonely People With Power – це повернення до класичного звучання.
Чому варто послухати: Журнал No Clean Singing пише, що Deafheaven уже немає що доводити своїм фанам – новий альбом може затягнути у блек-метал хіба що «хіпстерів, які у 2013 році тільки й торочили про Sunbather [альбом Deafheaven]». Новий альбом – ще більш експериментальний, зліший і «темніший» за атмосферою. The Needledrop додає, що Lonely People With Power точно на одному рівні із Sunbather – найкращим повноформатником групи, на думку критиків.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 28 березня
Aya – Hexed!
Хто це: Авангардна співачка Ая Сінклер починала з християнського року та співу в хорі в провінційному Гаддерсфілді. Але коли церква не прийняла її квір-натури, вона поїхала в Манчестер, де почала «зависати» у клубах, вживати наркотики й писати електронну музику.
Чому варто послухати: Якщо перший повноформатник співачки оспівував кетамін, то другий – це посмак кетаміну, протверезіння. Звучання альбому натхненне юнацьким захопленням Аї ню-металом, хардкором і дрібкою «відьомства», що не раз згадується в альбомі, накладене на «нормальну структуру поп пісень».
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 28 березня
Backxwash – Only Dust Remains
Хто це: Ашанті Мутінта – замбійсько-канадська реперка, яка виступає під псевдонімом Backxwash та описує себе як «королеву дум-репу». Образ доповнює готичний макіяж, перуки й домішки гороркору, сладж-металу й ню-металу в її музиці. Якщо коротше, то це поєднання хіп-хопу, традиційної африканської музики, хеві-металу на кшталт Black Sabbath і горор-кіно.
Чому варто послухати: Only Dust Remains закриває трилогію альбомів Ашанті, яка почалася у 2020 році з релізу God Has Nothing to Do With This Leave Him Out of It – на них артистка досліджує своє коріння, сексуальність і віру. The Quietus відзначає більш «теплі» синти й мелодійну перкусію, яка балансує «темноту» альбому, зокрема в ліриці виконавиці.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 28 березня
Skrillex – Fuck Skrillex You Think UR Andy Warhol But UR Not!! <3
Хто це: Дабстеп-проєкт американського музиканта й диджея Сонні Мура, який ви точно чули у 2012 році. Skrillex має девʼять «Ґреммі» й оберемок дійсно різнопланових треків, хоч для багатьох він досі залишається автором двох бенгерів – Bangarang і Where Are Ü Now з Джастіном Бібером і Diplo.
Чому варто послухати: Skrillex дропнув альбом-сюрприз 1 квітня – спочатку лінк на FUS отримали email-підписники артиста, а потім мікстейп без жодної промоції вийшов на стримінгах. Це безперервний потік дабстепу, записаний під наглядом DJ Smokey, і розбитий на 34 треки – і вкладений у всього лише 46 хвилин. За пів року до виходу альбому Skrillex писав у X (Twitter) про прагнення подарувати світові красу й заявив, що це останній його реліз під крилом лейбла Atlantic. Красивий – не перше слово, що спадає на думку, коли чуєш новий альбом артиста, але «божевільний» й «іронічний» точно в лонглісті.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 1 квітня
Black Country, New Road – Forever Howlong
Хто це: Построк-гурт «нової хвилі» з Кембриджа, який знову починає з чистого аркуша. Фронтмен Айзек Вуд пішов із гурту, щоб дбати про психічне здоровʼя, залишивши по собі два альбоми: For the First Time та Ants From Up There. Другий із них – інді-епос, що залишиться в історії як платівка Spiderland від Slint, на яку гурт, зокрема, рівнявся на початку карʼєри.
Чому варто послухати: Без фронтмена Айзека Вуда вокальні обовʼязки перейшли на всіх одразу. На живому альбомі Live at Bush Hall співали: басистка Тайлер Гайд, із якої вимальовується нова лідерка; клавішниця Мей Кершоу; саксофоніст Льюїс Еванс; а ще скрипалька Джорджія Еллері, яка співає в попгурті Jockstrap. Новий альбом BC,NR майже повністю відходить від перевантаженої електрогітари й більше орієнтується на попмузику і химерний фольк, що подекуди звучить як середньовічна музика, – але зі злободенною поезією.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 4 квітня
Kyle Gordon – Kyle Gordon is Wonderful
Хто це: Американський комік, ютубер і тіктокер, який висміює або пародіює музикантів у своїх відео. Перший трек Ґордон випустив у 2023 році – пародія на євроденс Planet of the Bass увійшла до альбому Kyle Gordon is Great. Його новий альбом має схожу назву, Kyle Gordon is Wonderful.
Чому варто послухати: We Will Never Die – перший сингл альбому й найпопулярніший трек із відривом – пародіює міленіальський інді-фольк 2010-х років. Пісня нагадує гурт The Lumineers (і звуком, і вбранням), а також навіює спогади про ранні сезони «Як я зустрів вашу маму». Комік також сміється над тропами ню-металу, християнськими піснями з 1960-х і британським репом. Це прості та зрозумілі мелодії, ніби з дитячої пісні («Горобець-бець-бець…»).
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 4 квітня
Jane Remover – Revengeseekerz
Хто це: 21-річні американські співачки, які роблять музику в жанрі гіперпоп, що зародився на Soundcloud. Джейн також випускають пісні під псевдонімами Leroy, Venturing, H8P8GE, High Zoey та Dltzk.
Чому варто послухати: Ще кілька років тому Джейн записували сумний поп у власній кімнаті в Нью-Джерсі, де розмірковували про майбутнє на нудній офісній роботі, пише журнал Hearing Things. Але сталося не так, як гадалося: Джейн випустили з десяток альбомів під різними псевдонімами, а Pitchfork називає їхній новий альбом «одним із найбільш насичених релізів» і «пекельним потоком живих думок».
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 4 квітня
Barker – Stochastic Drift
Хто це: Британсько-німецький техно-діджей із класичною музичною освітою, резидент культового берлінського клубу Berghain і співзасновник лейбла Leisure System. Баркер також створює електронну музику в дуеті з Baumecker, резидентом Panorama Bar.
Чому варто послухати: «Здається, ніби Stochastic Drift – це два альбоми, які грають одночасно», – пише Resident Advisor. Перший – це IDM і хаус із Y2K-естетикою, а другий – теплі та мʼякі живі інструменти, знайомі навіть найбільш невибагливому слухачеві. Другий LP від Баркера отримав високі оцінки від критиків. На Metacritic альбом має оцінку 85 балів за результатами пʼятьох рецензій.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 4 квітня
Djo – The Crux
Хто це: Можливо, ви вперше чуєте про Djo, якщо не маєте TikTok. А ще ви можете не знати, що це музичний проєкт актора Джо Кірі – Стіва Гаррінґтона в «Дивних дивах». Але цей мотив із треку End of Beginning ви точно мали чути. The Crux – це вже третій повноформатний альбом Кірі, записаний у легендарній нью-йоркській студії Electric Lady Studios. За словами співака, це концептуальна платівка, яка переносить слухача в готель The Crux, а всі гості переживають життєву кризу або перебувають на роздоріжжі.
Чому варто послухати: Rolling Stone вважає, що The Crux – це поворотний момент у музичній карʼєрі Djo, адже саме тут він розвертається від успіху вірального TikTok-попу у бік більш серйозного саунду у стилі Steely Dan. Pitchfork хвалить Джо Кірі за старання, але відзначає незвʼязність стилів, а тому і ставить посередні 5,9 бала з 10.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 4 квітня
DJ Koze – Music Can Hear Us
Хто це: Стефан Козалла – німецький диджей, який робить техно, хаус і діпхаус із 1988 року під псевдонімом DJ Koze. Козалла встиг попрацювати з Деймоном Албарном із Blur і Gorillaz, ірландською співачкою Рошин Мерфі й англійським панк-гуртом XTC. Крім того, артист також має музичне альтер его Adolf Noise – під цим іменем він робить більш експериментальну й ексцентричну музику.
Чому варто послухати: DJ Koze називає свій альбом «найбільш потужним легальним наркотиком». «Наркотик» складається з хаусу, німецького попу й драм-енд-бейсу 1990-х із вкрапленнями афробітів і камео Деймона Албарна. Видання Pitchfork вважає, що Music Can Hear Us – це важлива віха в карʼєрі 53-річного музиканта й ставить йому високі 8,8 бала з 10.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 4 квітня
Bon Iver – SABLE, fABLE
Хто це: Джастін Вернон сформував звучання інді-фольку 2010-х років, зробивши все справді «по-крафтовому»: поїхав у хатинку в лісах Вісконсина, записав там більшість альбому, а потім сам його видав. Тепер For Emma, Forever Ago – це така ж база жанру, як хлібчик із маслом у кулінарії. Bon Iver протоптав стежку, якою пішли сотні артистів – і саме це зокрема висміює Кайл Ґордон в альбомі Kyle Gordon is Wonderful, який ми вже згадували в цьому тексті.
Чому варто послухати: Це перший альбом гурту за довгих шість років. Це все ще той самий Bon Iver, але за густим продакшном, що радше притаманний соулу, поп чи R&B. Попри це, The Guardian називає реліз «найбільш безжурним» у дискографії артиста, а Pitchfork відзначає, що Вернон зумів відкинути минуле й нарешті дозволяє собі радіти в музиці.
Де слухати: Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music
Реліз: 11 квітня
Viagra Boys – Viagr Aboys
Хто це: Шведські панки з американським вокалістом, які, попри канонічно агресивну обгортку, тримають у складі саксофоніста та сміються з токсичної маскулінності, теорій змов і крайніх «правих».
Чому варто послухати: «Я всього лише мішок із мʼясом», – співає Себастьян Мерфі в першому синглі Man Made of Meat. Він зміщує фокус із політичної сатири альбому Cave World 2022 року на себе: мріє про светри від L. L. Bean, згадує смерть актора Меттью Перрі, жартує про OnlyFans чиєїсь матері й урешті визнає свою смертність.
Реліз: 25 квітня
Car Seat Headrest – The Scholars
Хто це: Американський lo-fi інді-рок проєкт Вілла Толедо, який випустив під іменем Car Seat Headrest кілька сольних релізів і чотири альбоми з гуртом. Останній із них, Making a Door Less Open, звернув від звичного слекер-року в бік більш «живої» електроніки. The Scholars – це повернення до гітарного звучання, яке гурт описує як «рок-оперу».
Чому варто послухати: Новий альбом гурту майже готовий, а весь 2025 рік Car Seat Headrest уже забитий концертами й турами, пише Get Alternative. Перший сингл під назвою Gethsemane анонсували через вебквест із запитаннями з кількох дисциплін: математики, мистецтва або релігієзнавства. Концепція альбому крутиться довкола кількох персонажів, які відвідують вигаданий університет Parnassus University – він відсилає до Парнасу, святині поезії та місця, де «тусили» музи.
Реліз: 2 травня
Yung Lean – Jonatan
Хто це: 28-річний шведський емо-репер на імʼя Джонатан Ліндовер Гостад, один із найважливіших представників ери cloud-репу. Уперше трек тоді ще 16-річного підлітка «вибухнув» на YouTube – він зразу ж вхопився за успіх і записав мікстейп, а у 2014-му випустив перший альбом. Jonatan стане пʼятим повноформатником у карʼєрі співака.
Чому варто послухати: Назва альбому – справжнє імʼя Yung Lean, тому вочевидь можна очікувати персонального й інтимного або хоча би спроби. Вже є два сингли – Forever Yung та Babyface Maniacs, де переважають ламані й агресивні біти, «джазовий» флоу та продакшн від Oneothrix Point Never [американського диджея російського походження].
Реліз: 2 травня
Mark Pritchard and Thom Yorke – Tall Tales
Хто це: Фронтмен Radiohead і The Smile Том Йорк обʼєднався з Марком Прітчардом, ексучасником гурту Global Communication та електронним продюсером із лейбла Warp, щоб записати альбом Tall Tales.
Чому варто послухати: Це суміш синті-попу, прогу, електронного саунду 1970-х і краут-року, яку почали заварювати ще у 2020 році, на початку пандемії коронавірусу, хоч першому треку з альбому понад дев'ять років. Лід-сингл із промовистою назвою Back in the Game говорить сам за себе.
Третій (але зовсім не зайвий) артист за кулісами Tall Tales, – австралійський художник Джонатан Завада. Він обʼєднав CGI та штучний інтелект із «казковим вайбом» королів і королев, а ще доставки від техногіганта Amazon. Кожен кліп до синглів з альбому – це частини повнометражного кіно Завади, яке вийде в обмежений прокат після 9 травня.
Реліз: 9 травня
Arcade Fire – Pink Elephant
Хто це: Можливо, найважливіший інді-гурт 2010-х років.
Чому варто послухати: Поки що є лід-сингл – Year of the Snake, де Реджін Шассань перехоплює вокальну ініціативу у Віна Батлера, і створює трек, що звучить як суміш альбомів The Suburbs і Reflektor. Метафори пісні підвʼязані до китайського календаря, згідно з яким 2025-й – це рік змії. Батлер і Шассань співають про зміни (“it’s the season of change…”), ностальгію та стосунки (“it’s the time of the season, when you think about leaving…”).
Реліз: 9 травня
Peter Doherty – Felt Better Alive
Хто це: Співзасновник Libertines – культового британського гурту 2000-х, який зазвичай порівнюють із The Strokes й Arctic Monkeys. Піт Доерті, здається, поборов алкогольну й наркотичну залежність і серйозно взявся за музику: у 2024 році випустив All Quiet on the Eastern Esplanade з Libertines, а тепер готує сольник. 46-річному Доерті таки є заради чого жити й творити.
Чому варто послухати: В інтервʼю NME музикант розповідає, що є одна пісня, яку він хотів би написати сам, але це зробили до нього – Pancho and Lefty Таунса ван Зандта. Тож Felt Better Alive – це версія Піта про бувалого в бувальцях ковбоя, який просто хоче жити. Альбом мав називатися If You Can’t Fight, Wear a Big Hat («Якщо ти не вивозиш, вдягни крислатий капелюх»), але лейбл не дозволив. Надпис усе ж буде на вінілах.
Реліз: 16 травня
Lana del Rey – The Right Person Will Stay
Хто це: Одна зі співачок, які сформували звучання попмузики 2010-х. У своїх піснях Лана дель Рей обʼєднала меланхолію, кіношність, гламур, американку й попкультуру.
Чому варто послухати: Щоб почути бодай одну пісню про Джеремі Дюфрена, украй нетипового обранця для суперзірок-мультимільйонерок. Джеремі живе в Луїзіані, де має невеликий бізнес – тури місцевим озером Артур на човні. Там пара познайомилась у 2019 році.
Реліз: 21 травня
These New Puritans – Crooked Wing
Хто це: Британський гурт двох братів, Джека й Джорджа Беннетів. Дует міксує рок, джаз, електроніку, авантпоп, експериментальну музику й елементи хіп-хопу, натхненного Wu-Tang Clan, з 2006 року. Елтон Джон, Бʼєрк і Massive Attack – усі вони захоплюються These New Puritans. В інтервʼю The Guardian гурт розповів, що новини про війну проти України вплинули на їхні роздуми про «жорстокість буття».
Чому варто послухати: Це перший повноформатний альбом гурту за шість років, а Джордж Беннет описує його як «ще більш сюрреалістичний, але й прямолінійніший», ніж зазвичай. Уже є перші два сингли: Industrial Love Song із попспівачкою Керолайн Полачек, а також більш ембієнтний трек Bells, який почався із запису дзвонів грецької православної церкви.
Реліз: 23 травня
Swans – Birthing
Хто це: Swans важко описати, використовуючи музичні жанри – але ми спробуємо. На початку 1980-х вокаліст і гітарист Майкл Ґіра заснував гурт у Нью-Йорку. Swans стали частиною nowave-сцени, а також грали нойз-рок, індастріал, построк і фольк. Якщо коротко: зазвичай це гучні гітари й тихі інтерлюдії, релігійні теми й ексцентричний вокал, що іноді переходить на гавкіт, а також нездорова тяга до пісень, які тривають довше за 10 хвилин – часто набагато довше за 10 хвилин.
Чому варто послухати: Хто, як не Swans випустить лід-сингл довжиною в 19 хвилин? Birthing має стати останнім «масштабним» у плані звуку альбомом. Імовірно, Swans знову стане «агробізнесом» і повернеться до блюґрасу й акустичних фолькмотивів, які Майкл Ґіра зазвичай записує під власним іменем.
Реліз: 30 травня
Little Simz – Lotus
Хто це: Сімбіату Абісола Абіола Аджикаво, або ж просто «Сімбі» – британська реперка йорубського походження. У 2022 році Little Simz виграла Mercury Prize за свій четвертий альбом Sometimes I Might be Introvert.
Чому варто послухати: «Навчилася рости в каламутній воді. А тепер настав час для цвітіння», – пише Сімбі в Instagram, показуючи чорно-білу обкладинку альбому з квіткою лотоса, що проростає з темряви. В інтервʼю BBC Radio 1 реперка ще раз поділилася захопленням лотосами, які проростають у мулистій воді: «Вони можуть стати метафорою майже на будь-що».
UPD. Реліз альбому перенесли на червень через «знімання фільму», пише NME. До цього реперка вже грала в серіалі «Ватажок» (Top Boy) від Netflix, а також мала камео у фільмі «Веном 2: Карнаж» під свій трек Venom.
Реліз: 9 травня 6 червня