Кіно«Сексуальність має значення» та ретроспектива Девіда Лінча: що дивитися на 12-му фестивалі KISFF
Короткі метри про війну, Київ і ЛГБТК-спільноту
Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF цьогоріч відбудеться вже вдванадцяте. З 16 до 22 листопада можна буде переглянути 28 тематичних програм і 50 кінопоказів, присвячених українській ідентичності, історичній пам’яті та досвіду, проблемам рівності й майбутньому технологій на основі штучного інтелекту, розповідають організатори. Серед іншого – короткі метри Девіда Лінча та найцікавіші роботи українських режисерів. Редакція The Village Україна розповідає головне про 12-й KISFF.
Які фільми чекаємо
Особлива частина програми – ретроспектива експериментального та моторошного короткого метру Девіда Лінча. Творець серіалу «Твін Пікс» і режисер фільмів «Малголланд Драйв» і «Блакитний оксамит» підготував добірку з чотирьох короткометражних стрічок, прем’єра яких відбулася з 1967 до 1973 року. «[Ці] короткі метри, зняті на курсі [у Пенсильванській академії], досі залишаються ключовим знайомством із творчістю режисера», – розповідають організатори KISFF.
Це 23 найкращі українські фільми 2023 року
В українському конкурсі KISFF, зокрема, покажуть короткометражну роботу Анастасії Солоневич і Даміана Коцура «Як це було» про усвідомлення досвіду війни українськими біженцями та біженками, прем’єра якої відбулася на цьогорічному Каннському фестивалі, а також анімаційний фільм «Маріуполь. Сто ночей» Софії Мельник, натхнений історією 4-річної дівчинки, яка пережила облогу «Азовсталі» російськими військами.
Український конкурс 1
- «Як це було» – про дівчину, яка вирішує повернутися з Берліна до Києва під час війни (режисери Анастасія Солоневич і Даміан Коцур);
- «Войси з Бахмута» – репортажі з Бахмута у 2022 році від закордонної журналістки (режисер Ігор Бабаєв);
- «Три вікна на південний захід» – спогади жінки про рідний дім у Києві (режисерка Марія Пономарьова);
- «Весна» – експериментальний фільм, створений зі звуків радянського телевізора «Весна», який виробляли в Україні (режисер Микита Лиськов);
- «Анкета» – архівний фільм про українську молодь (режисерка Наталія Ільчук).
Український конкурс 2
- «Маріуполь. Сто ночей» – анімація про повернення в український Маріуполь (режисерка Софія Мельник);
- «Чорнобиль 22» – фільм про захоплення російськими військами Чорнобильської АЕС і те, як ЧАЕС допомогла ЗСУ в битві за Київ (режисер Олексій Радинський);
- «Мандрівник» – історія про прогулянку Карпатами від режисерів «Зарваниця» (режисери Ярема Малащук, Роман Хімей);
- «Щоразу затинаюся від звістки з Києва» – телеміст Київ-Брюссель під час великої війни (режисерка Дарина Мамайсур);
- «Алоє, фікус, авокадо і 6 драцен» – стрічка про спогади про дім під час великої війни (режисерка Марта Смеречинська);
- «Прокидатися у тиші» – українсько-німецький фільм про колишню казарму Вермахту, у якій тепер приймають біженок з України (режисери Міла Жлуктенко, Даніель Асаді Фаезі).
У команді KISFF звертають увагу на блок локального кіно з різних куточків України, зокрема це історії про Київ, Крим, Херсон та інші регіони. Цю секцію розробили у співпраці з Українським домом, вона присвячена ідеї плюралістичної української ідентичності. У кримській частині програми представлять три короткометражні стрічки режисера фільму «Додому» Нарімана Алієва, а за програму про Київ у 1990-х і 2000-х відповідають куратори «Довженко-Центру» Станіслав Битюцький та Альона Пензій.
Також представлять добірку «Сексуальність має значення» та фільми-переможці Teddy Award Берлінського кінофестивалю.
Уся програма та розклад показів – за посиланням.
Абонементи та квитки – за лінком.
Як обирали фільми
Гасло цьогорічного Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів – Human after all («Врешті-решт, людина»). «Ця ідея виникла в команди фестивалю після тривалих роздумів про широкий спектр емоцій і переживань, які всі українці й українки зараз відчувають на собі. У сьогоденні, де змішались сміливість і страх, свобода й несправедливість, життя й смерть, усі ми вразливі. Нам боляче втрачати та сумно прощатись, але ми кохаємо до нестями та цінуємо кожну мить щастя», – пояснюють організатори фестивалю.
«Окрім показів, на глядачів і глядачок чекає насичений блок освітніх подій із дискусіями й воркшопами за участю українських і європейських експертів про роботу кіноіндустрії та пошук можливостей, про кіно та ШІ-технології. Окрема панель буде присвячена соціально важливими обговореннями, які стосуються гендерно чутливої мови та інклюзивної комунікації», – додають у команді.
Де дивитися: фестивальні майданчики та онлайн
Основні локації KISFF-2023 – кінотеатри «Жовтень», Kino42 та «Український дім». Більшість програм фестивалю також будуть доступні для перегляду в онлайн-кінотеатрі «Титр» на території України, Польщі, Чехії, Німеччини, Латвії, Литви та Естонії.
Після завершення KISFF у Києві планують провести мініфестивалі зі скороченою програмою в Чернігові, Харкові, Одесі та Сумах.
Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів відбувається за підтримки організації Movies that Matter і фінансується коштом урядів Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.
Обкладинка: KISFF