Картини Малевича й Репіна внесли до Держреєстру національного культурного надбання
Експертно-фондова комісія МКСК внесла до Державного реєстру національного культурного надбання 11 музейних предметів.
Серед них – твори українських художників Казимира Малевича й Іллі Рєпіна. Ідеться про картину Малевича «Суперматизм-65» і Репіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові».
Робота «Супрематизм-65» є прикладом супрематизму. Цей стиль започаткував Малевич у 1915 році. Художник народився в Києві, його батько – поляк, а мати – українка, яка народилась у Полтаві.
Малевича вважають першим художником, який відобразив Голодомор в Україні (робота «Де серп і молот, там смерть і голод»). Художник також ідентифікував себе як українця.
Ілля Репін народився в Україні. Він майже 20 років працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям. Наприклад, робив експедиції містами поселення вихідців із Січі. «Ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці», – писав художник.
Також до Держреєстру внесли Євангеліє Апракос 1707 року. Воно є примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого кириличного стародруку великого формату. А також одним із найвидатніших проєктів в історії українського книговидання до 19 століття.
- У жовтні кінокомпанія 435 Films презентувала перший офіційний український трейлер байопіку «Малевич» про життя й творчість художника.
- У лютому найбільший художній музей Фінляндії «Атенеум» почав представляти Іллю Репіна українським художником. Раніше він був записаний як росіянин.
Фото: Мінкульт