«Порцелянова війна» ввійшла до списку найкращих документалок 2024 року від Deadline
«Порцелянова війна» ввійшла до списку 10 найкращих документалок 2024 року від Deadline.
«Порцелянова війна» – це стрічка режисерів Брендана Белломо й Слави Леонтьєва про трьох українських художників-керамістів Славу Леонтьєва, Аню Стасенко й Андрія Стефанова, які попри війну залишаються вдома й продовжують працювати над керамічними фігурками.
Фільм показує, яких форм може набувати опір, пише Deadline й називає його «мистецьким тріумфом» через фотографії Андрія Стефанова, анімаційні фрагменти й музику «ДахаБраха»: «Навіть воєнні кадри дивують тривожною інтимністю».
До списку ввійшли ще 9 фільмів:
- «Щоденники чорної скриньки» (Black Box Diaries) – розслідування щодо звинувачень японського журналіста в сексуальному насильстві
- «Дагомея» (Dahomey) – дослідження артефактів, які Франція забрала у Західній Африці. Режисерка Маті Діоп передає сенс через образи й порушує проблему расизму, коментує Deadline.
- «Дочки» (Daughters) – історія ув'язнених у Вашингтоні, які за програмою можуть взяти участь у танці зі своїми доньками: «Наскільки це важливо для емоційного благополуччя батьків і дочок, стає зрозуміло в міру розгортання фільму».
- «Остання подорож» (The Last Journey) про батька режисера Філіпа Хаммара, який вийшов на пенсію й отримав депресію. Тепер Хаммар з другом витягають його з дому й вирушають до Франції.
- «Немає іншої землі» (No Other Land) – історія про життя палестинських селян на захопленому Західному березі річки Йордан.
- «Королева» (Queendom) про російську артистку перформансу Джину Марвін. «Завдяки їй ми можемо уявити іншу Росію – місце свободи вираження, мистецького розквіту та прийняття ЛГБТК-ідентичності. Але вторгнення Путіна в Україну і подальше придушення будь-якої форми інакодумства дають зрозуміти, наскільки далеко Росія відійшла від цього ідеалу», – пише Deadline.
- «Неймовірне життя Ібеліна» (The Remarkable Life Of Ibelin) – це історія Матса Стіна, який хворіє на м'язову дистрофію Дюшена. Через хворобу він не міг спілкуватися з людьми в реальному житті, але знайшов знайомства через гру World of Warcraft. Його батьки не знали про цю дружбу аж до його смерті у віці 2025 років. На основі онлайн-розмов у фільмі відворили все, що проживав хлопець.
- «Саундтрек до державного перевороту» (Soundtrack To A Coup D’Etat) – це складний синтез політики, культури та історії: що намагався сказати Хрущов, коли стукав черевиком по столу в ООН, й чому США відправили найкращого американського темношкірого джазмена в ООН, пише Deadline.
- Sugarcane про вплив жорстокої системи індіанських шкіл-інтернатів, що діяла в Канаді та США понад століття. У таких школах дітей корінних народів позбавляли їхньої мови, традицій та ідентичності, регулярно били, піддавали емоційному та сексуальному насильству.
- Документальна стрічка «Порцелянова війна» ввійшла до коротких списків премії «Оскар-2025» разом з фільмом «Одного разу в Україні» Бетсі Вест та Ерла Мака.
Обкладинка: скриншот з трейлеру