Журнал про Дніпро й еротичний зін: ось переможці конкурсу «Найкращий книжковий дизайн»
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголосив переможців девʼятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн».
Ґран-прі конкурсу й перемогу в категорії «Утилітарна книга» отримав перший випуск «Поміж» від видавництва «Культура Медіальна».
Володар ґран-прі отримає статуетку, позмагається в міжнародному конкурсі «Найкрасивіші книги світу», а у 2025 році поїде на ярмарок у Лейпцигу й Франкфурті.
За найкращу «утилітарну книгу» також змагався самвидав «ЧасоЛінія» (Валентина Мержиєвська) і «Літопис українського дизайну» (дизайн-бюро Spiilka, ist publishing).
«Текстова книга»
Перемогу в категорії «Текстова книга» забрало видання «На надломі зросла сила» Тетяни Костіної (punkt publishing).
У номінації також змагалися «Можна мені одну цибулину?» (Оксана Лемішка; punkt publishing) і «Культура під тиском від ООО/ОООО» (Борис Філоненко; ist publishing).
«Мистецька книга»
Найкращий дизайн «мистецької книги» взяло видання «Коцюбинський: між кіно і літературою» (Альона Пензій, Станіслав Битюцький, Олег Оліфер; «Довженко-Центр»).
Серед номінантів – «Алла Горська» (Анастасія Яцковська; «Родовід» з арт-фундацією «Дукат»), «Перед майбутнім» (Ірина Мірошникова, Олексій Петров, Борис Філоненко; ist publishing).
«Візуальний сторителінг»
Артбук «Шлях Зерна» виграв у номінації «Візуальній сторителінг». За художнє оформлення відповідали: агенція Postmen (дизайн і верстка), Катерина Співакова (концепція), Ярослав Ведмідь (ідея), Олег Грищенко (художня редактура), Олексій Чекаль (дизайн обкладинки).
Серед номінантів – «Мій Пласт» (Юлія Смаль; «Моя книжкова полиця»), «Таємне життя дивозвірів Марії Примаченко» (Марина Макущенко; «ВСЛ»), «Казка від баби Насті «Про мужика, його дочку, пана і жеребну кобилу» (Марина Щегельська, Чмуневич Анастасія; самвидав).
«Експеримент»
Журі не змогли визначити абсолютного переможця, тож приз вирішили не присуджувати. Змагалися два самвидави: «Сонник» (Марина Щегельська) і «Сон у теплому ліжку на мʼякій вишитій подушці бабусі» (Юлія Покидько).
«Сонник»
«Сон у теплому ліжку на мʼякій вишитій подушці бабусі»
Спеціальні відзнаки
- За «грішний дизайн відмінної якості» відзначили еротичний зін «Відмінниця/Грішниця», стилізований під шкільний зошит
- За «вдале рішення для серії » нагородили збірку з трьох книжок зарубіжної класики: «Червона кімната», «Штіллер» і «Тісні ворота»
- Книжку «Сестри Річинські (у 3-х томах)», дизайн якої розробив Володимир Гавриш, удостоїли нагородою «за дизайн обкладинки»
- Альбом «Миколаївський обласний краєзнавчий музей. Вибране» виграв відзнаку за «дизайн музейного видання». Проєкт втілювали сам музей, команда медіа Platfor.ma й видавець «Бланк-Прес»
- «За відчуття матеріалу» нагородили книжку благодійного проєкту Behind Blue Eyes і Readellion Publishing. У виданні зібрали фото, які діти з прифронтового півдня зробили на плівку
- За розвиток штучного інтелекту відзначили журнал «Синтетика №1. AI: Friend or Foe» (Projector Publishing). Назву спецнагороди згенерував ChatGPT, повністю вона звучить так: "For pioneering insights and transformative contributions to artificial intelligence".
- Зін Imagination Guide II: How to Make Rockets Disappear від Дар’ї Лук’яненко (Wydawnictwo Stopka) відмітили за «поезію в дизайн-формі»
Участь у конкурсі брали книжки, видані з грудня 2023 року по листопад 2024-го і які не подавалися на конкурс раніше. Усього обробили 242 заявки.
обкладинка: «Поміж»
Усі Фото: Олександр Попенко