Дивіться, як відреставрували паризький Нотр-Дам після пожежі
Собор Нотр-Дам у Парижі відреставрували після пожежі й відкриють на початку грудня, повідомляє The Guardian.
Оновлений Нотр-Дам і нову конструкцію даху, хорів і каплиці показав телеканал France 2. Його відбудували через п'ять років після пожежі. Над реставрацією працювали понад 1300 майстрів.
Нотр-Дам урочисто відкриють 7 грудня. На церемонії відкриття буде 3000 гостей. Для відвідувачів собор запрацює 8 грудня.
Загальну вартість відновлення оцінюють приблизно у 700 мільйонів євро. До пожежі собор щорічно відвідували близько 12 мільйонів людей. Нині очікують, що після відкриття кількість відвідувачів зросте. Вхід до собору залишиться безплатним, проте тепер відвідувачі мають заздалегідь забронювати час. Онлайн-бронювання запрацює на початку грудня.
- Собор Паризької Богоматері – храм, побудований на місці першої християнської церкви Парижа – базиліки Святого Стефана. Це один із найкращих зразків готичної архітектури у світі. Будівництво собору тривало близько 200 років.
- 15 квітня 2019 року в Парижі загорівся собор Нотр-Дам. Загоряння виникло на даху собору, де проводили будівельні роботи. Пожежникам вдалося загасити вогонь після 12 годин пожежі. Основну конструкцію собору вдалося врятувати. Слідчі вважають, що причиною пожежі собору Паризької Богоматері стало електричне коротке замикання.
- Для відновлення собору насамперед необхідно було демонтувати й очистити понад 300 тонн пошкоджених матеріалів. У цьому процесі виникли затримки через велику кількість токсичного свинцю й зимові шторми 2019 року. А в березні 2020 роботи знову зупинили через національний локдаун. У квітні 2021 року стало відомо, що Собор Нотр-Дам у Парижі відкриють у 2024 році, попри затримки з реставрацією.
- У жовтні 2024 року міністерка культури Франції Рашида Даті пропонувала зробити вхід у Нотр-Дам платним. Вона звернулася до архиєпископа Парижа, щоби ввести «символічну плату» за відвідування Нотр-Даму, а отримані гроші віддавати на збереження історичних будівель у Франції.
Фото: Wikipedia Commons, Zuffe