Книги Плохія, Михеда й Чапая увійшли до рейтингу 50 найкращих у 2024 році – The Telegraph
Книги українських письменників Сергія Плохія, Олександра Михеда й Артема Чапая увійшли до топ-50 найкращих у 2024 році за версією The Telegraph.
Книга Михеда "The language of War" (переклад «Позивного для Йова») зайняла 12 місце у рейтингу – це його особиста розповідь про перші місяці повномасштабного вторгнення.
Книга «Україна» письменника й військового Артема Чапая про подорож країною до вторгнення отримала 39 місце, а книга Плохія «Чорнобильська рулетка» ("Chernobyl Roulette") про окупацію АЕС в 2022 році – 50 місце.
Хто увійшов до п’ятірки найкращих?
- "The Eagle and the Hart" («Орел і олень») Гелен Кастор про суперництво Річарда II і Генріха IV
- "James" («Джеймс») Персиваль Еверетт – переосмислення «Пригод Гекльберрі Фінна» Марка Твена
- "A Voyage Around the Queen" («Подорож навколо королеви») Крейга Брауна – про королеву Великої Британії Єлизавету II. Книгу називають «рефлексією щодо психології нації».
- "Creation Lake" («Створене озеро») Рейчел Кушнер – це шпигунський роман про жінку, яка потрапляє під «перехресний вогонь» між минулим і майбутнім. Книгу описують як трактат про історію людства.
- "Oliver Cromwell: Commander in Chief" («Олівер Кромвель: головнокомандувач») Рональда Гаттона про англійського державного діяча Кромвеля, його битви й розпуск парламенту (Long Parliament)
- У 2024 році також вийшла книга Олександра та Павла Михедів «Живі. Зрозуміти українську літературу». Ми запитали їх про те, як писалася ця книга, у чому її користь і чому її варто прочитати кожному, щоб зрозуміти, у чому суть української літератури.
- Сергій Плохій – один із сучасних дослідників історії України й фахівців з історії Східної Європи, директор Українського наукового інституту в Гарвардському університеті в США. У 2023 році він випустив книгу «Російсько-українська війна: повернення історії».
Обкладинка й фото: Олександр Михед, Гарвард, The Telegraph