Державне агентство з питань кіно закликає скасувати показ фільму «Глухі коханці» про українську переселенку й росіянина на Талліннському кінофестивалі Black Nights Film Festival.

«Надання можливості демонстрації російських фільмів у сучасному контексті несе ризик пропаганди, яка виправдовує агресію й може бути частиною інформаційної стратегії агресора», – ідеться в повідомленні Держкіно.

Про що фільм «Глухі коханці»

Це фільм про українку Соню й росіянина Даню, які зустрічаються в Стамбулі. У них спільні проблеми – потрібно знайти гроші на їжу, квартиру, робота. У них однакове бажання веселитися, танцювати, пити й займатися сексом. Але головне питання на двох, як упоратися з минулим. 

Сам фільм починається з розповіді про Бучу. Головна героїня чує розмови, імовірно, українських військових про злочини, які скоїли росіяни під час окупації у 2022 році. 

Що ще не так

На сайті фестивалю «Глухих коханців» називають «кращим фільмом за останні роки про війну й любов».

«Цьогоріч там є програма Standing with Ukraine, у якій поміж українських фільмів раптом затесалася стрічка російського кінорежисера Бориса Гуца», – пише українська письменниця й режисерка Ірина Цілик. Однак на момент написання новини, стрічку прибрали з програми українського кіно, її покажуть у межах основної програми.

   

  • У вересні Zurich Film Festival включив до програми фільм «Росіяни на війні» російської режисерки Анастасії Трофімової, яку внесли до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Фільм усе ж вирішили не показували публічно з міркувань безпеки гостей, партнерів і персоналу фестивалю. Водночас стрічка лишилась на конкурсі, хоча її режисерка не приїхала до Цюриха.
  • Фільм «Росіяни на війні» вже показали на кінофестивалі у Венеції, в одній секції з українським фільмом про війну «Медовий місяць» Жанни Озірної. Продюсерка української стрічки Дарʼя Бассель пояснювала, що в російському фільмі йдеться не про повномасштабне вторгнення РФ, а просто про вторгнення, ніби у 2014 році нічого не сталося.
  • Окрім того, кіно починається з діалогу з українцем у Росії, який воює на боці окупанта. Пізніше цей чоловік нібито запевняє, що у 2014 році в Україні була «громадянська війна», а не окупація. Інший персонаж розповідає, що українці – нацисти.

Обкладинка: Tallin Black Nights Film Festival