Японці розробили цеглини із залишків чаю. Ось що вийшло
Японська студія Kooo Architects розробила цеглу із залишків чайного листя й пресованої землі для чайної Theatre у Пекіні, повідомляє Dezeen.
За допомогою «чайних» цеглин створили заклад для відпочинку в горах, куди люди можуть втекти від шумного міста, кажуть архітектори.
Цеглу розробляють на фабриці, спресовуючи чайне листя. Цей процес схожий на те, як утрамбовують землю, пояснюють у команді. Завдяки такому підходу виходить нетоксичний будматеріал із низьким вмістом вуглецю. До того ж «чайна» цегла має дуже багато відтінків природних кольорів. Для цього архітектори використовують різні типи ґрунту й сорти чаю.
Цеглини для чайної виготовили компактного розміру – 10х10 сантиметрів. Так ними можна облицювати стіни, двері й меблі. Додатково створили L-подібні цеглини, щоб облаштовувати гладкі кути на стінах. Через певний час таку цеглу можна буде зняти зі стін і переробити для майбутніх проєктів, додають у команді.
- «Чайні» цеглини ввійшли до шортлісту в категорії екологічних будматеріалів на Dezeen Awards-2024. У фінал конкурсу також увійшов проєкт української студії Makhno – «Стіни, що дихають». Для створення екопанелей використали живу глину й різні рослини, що мають певний вплив на здоров’я людини.
Фото й обкладинка: Keishin Horikoshi