Працівники Херсонського художнього музею ідентифікували ще одну картину, яку викрали росіяни.

Картину Юрія Августовича «На вулиці» помітили на світлині, яку зробили 20–21 жовтня в російському Ростові-на-Дону. У ці дні там проводили захід під назвою «Перший Міжрегіональний форум музейних працівників Новоросії».

На форумі були присутні незаконні керівниці двох херсонських музеїв, яких призначили на «посади» окупанти, а також Андрій Мальгін – директор «Центрального музею Тавриди», де незаконно зберігають викрадені з Херсонського художнього музею твори мистецтва.

На фото виступу Мальгіна потрапив екран із презентацією, де демонстрували сховище, яке споруджене в концертній залі музею Тавриди. Музейникам вдалося виявити на цій світлині картину Августовича 1981 року.

Августович народився в сімʼї репресованих художників у 1951 році. Його матір Галина Конопацька була киянкою, а родина художника перебувала в засланні в Магаданському краї. Художник працював у жанрах живопису, графіки, театрально-декоративного мистецтва.

У музеї кажуть, що змогли ідентифікувати 128 творів мистецтва, які викрали росіяни з Херсонського художнього музею у 2022 році. А загальна кількість незаконно вивезених експонатів перевищує десять тисяч.

   

  • У липні працівники Херсонського художнього музею виявили пʼять картин, які викрали росіяни. Ідеться про пʼять робіт українського художника-ілюстратора Юрія Діденка, серед яких три ввійшли до циклу «Розповіді про українських чортів», а саме: «Відьма», «Кіт рукатий» і «Марення».
  • У червні Херсонський музей разом із фольклористкою Яриною Сізик і режисеркою анімації Марією «Духовне Личко» запустили проєкт «Викрадене мистецтво…», у межах якого відтворили картину, що викрали від час окупації.

Фото: Херсонський художній музей