Україна презентувала у Швейцарії артпроєкт Soul of Soil про вплив розмінування на життя українців і глобальну продовольчу безпеку, повідомляє пресслужба Міністерства економіки. 

Проєкт, зокрема через кулінарію, має привернути увагу до проблеми забруднення території України мінами й іншими вибухонебезпечними предметами. 

Що підготували в межах проєкту

Ольга Мартиновська долучилася до проєкту й вирішила приготувати «найдорожчу й найціннішу» українську закуску з овочів, які виростили вже на розмінованих землях Миколаївщини. А з локального зерна шеф-кухарка спекла палянички.

«Це найдорожча й найцінніша страва у світі, бо для її приготування довелося розмінувати майже шість тисяч гектарів території й залучити спецтехніку. Така ціна українського хліба» – кажуть у команді.

Як приготувати «найдорожчу страву світу»

Інгредієнти (на 10 порцій)

  • кабачки – 2 кілограми;
  • морква – 500 грамів;
  • цибуля – 500 грамів;
  • томатна паста – 100 грамів;
  • олія соняшникова – 100 мілілітрів;
  • сіль – 15 грамів;
  • цукор – 20 грамів;
  • яблучний оцет – 1–2 столові ложки;
  • вода – 250–300 мілілітрів.

Кабачки треба натерти на велику тертку й відтиснути зайвий сік. Потім натерти моркву, а цибулю нарізати дрібними кубиками або півкільцями.

На пательні розігріти соняшникову олію й посмажити цибулю до прозорості. Потім туди треба додати моркву, кабачки й тушкувати з томатною пастою. За смаком додати сіль, цукор і перець. Після цього перемішати всі інгредієнти й долити воду. Усе довести до кипіння й накрити кришкою. 

Тушкувати дві–три години, доки овочі не стануть м’якими. Додати в сковорідку оцет і проварити овочі ще дві–три хвилини. За бажанням ікру можна перебити блендером або лишити шматочками. До столу радять подавати з окрайцем свожоспеченої паляниці.

До речі, спробувати «найдорожчу страву світу» можна протягом двох тижнів – з 21 жовтня по 5 листопада – у двох київських ресторанах: «Бути Sophie» й Odesa.

Чому тоді це артоб’єкт?

«Найдорожча страва світу» разом із чотирма лляними серветками стала частиною боксу, за допомогою якого хочуть привернути увагу до розмінування українських земель. 

Учасниці соціального проєкту «Моїм.Рідним» пані Валентина й пані Надія спеціально вишили колоски як один із традиційних українських символів. Так хочуть нагадати, що врятований колосок може нагодувати світ.

Такі бокси із закускою й серветками подарували головам міжнародних делегацій – учасникам Міжнародної конференції з протимінної діяльності в Україні. Бокс має стати нагадування, що майбутнє продовольчої безпеки твориться зараз в Україні.

Це бокси із закускою й серветками, які подарували
головам міжнародних делегацій Фото: Soul of Soil

Це спільна ініціатива Мінекономіки, Програми розвитку ООН, соціального підприємства «Моїм.Рідним» і шеф-кухарки й телеведучої Ольги Мартиновської.

   

  • Україна входить в десятку провідних виробників пшениці у світі. 57 країн, серед яких Іспанія, Румунія, Індонезія, Туреччина, Єгипет, імпортують українське зерно. Зокрема, один корабель, що перевозить 50 000 тонн української пшениці, здатен прогодувати державу Сомалі протягом місяця.
  • До 30% території України було потенційно заміновано з початку повномасштабного вторгнення Росії. Сьогодні цей показник уже 23%. Від початку війни майже 35 000 км² земель, включно з сільськогосподарськими угіддями, повернули людям у користування. Це приблизно 5,7% від усієї території України. За площею це більше, ніж територія Бельгії.

Фото й обкладинка: Soul of Soil