Львівський тиждень скульптури–2024. Ось які виставкові проєкти можна відвідати
У Львові відкрили тиждень скульптури – щорічний фестиваль скульптури в міських і мистецьких просторах.
У 2024 році його проводять уже втретє й присвятили темі памʼяті. «Ми говоримо не тільки про минуле, а й шукаємо новітні мистецькі формати, зокрема в публічному просторі», – кажуть організатори. У програмі фестивалю – виставкові проєкти, екскурсії, лекції й дискусії.
Ось деякі виставкові проєкти, що можна відвідати
Володимир Семків "Kindergarten"
Це виставка про дитячі стани, у якій Семків досліджує глибинні емоційні стани дорослих, приховані за маскою дитинства. Перший зал присвячений народженню дитини, а наступні – етапам її росту й дорослішання.
Коли
10:00–18:00 (вівторок-неділя)
До 10 листопада 2024 року
Де
Національний музей імені Андрея Шептицького
«Памʼять театру»
Театральний простір перетворили на місце інсталяції предметів, що повʼязані з ним, його історією й доповнені скульптурами митців Миколи Малишка, Володимира Семківа, Дениса Шиманського, Олексія Абрамова й інших.
Речі, що стали основою виставки, повʼязані з буднями театру: шафи, дзеркала, макет сценографії, перуки й грузи для піднімання декорацій.
Коли
14:00–21:00 (вівторок-неділя)
До 1 грудня
Де
Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької
Денис Шиманський «Головоломка»
Проєкт створили у форматі суцільної гри-інсталяції. Автор пропонує погратись і подумати, що може бути в результаті кожної із запропонованих ігор.
Коли
11:00–20:00 (вівторок-неділя)
До 12 січня 2025 року
Де
«Я Галерея», вулиця Шота Руставелі
«Скульптури/машини»
Це спецпроєкт фестивалю, де можна спостерігати за процесом створення інсталяцій, виставок, скульптур, бо художники завершуватимуть свої роботи, доставлятимуть чи довішуватимуть їх.
Коли
До 15 лютого 2025 року
Де
«Ківш», вулиця Шевченка, 120-Г
Олексій Абрамов і Ярослав Герасименко «Захисна оболонка»
Проєкт присвятили стану вразливості й спробі стійкості. «Людина серед інших істот видавалася слабкою й ніжною, але постійна агресія війни навчила одягати на себе металеві, шкіряні й деревʼяні обладунки, наблизила до стійкішої тваринної форми», – описують виставку.
Коли
11:00–20:00 (вівторок-неділя)
До 19 січня 2025 року
Де
«Я Галерея.Пентхаус»
Вулиця Зелена, 20
- Артпростір «Я Галерея. Пентхаус» відкрили у квартирі будинку 1910 року у Львові. Його облаштував куратор культурних проєктів Павло Гудімов у квартирі на найвищому поверсі будівлі.
- А простір Ya Gallery Black від Павла Гудімова відкрили у Львові в червні 2023 року. Галерея обʼєднує картини, книги, скульптури й інші артобʼєкти чорного кольору, щоби спонукати до розмов про чорний.