Шість документальних фільмів від кінофестиваою Docudays UA покажуть в онлайн-кінотеатрі Docudays.

Вартість квитка – 80 гривень для повного метру й 40 гривень для короткометражних фільмів. Усі покази починатимуться о 10:00 і будуть доступними протягом семи днів із моменту придбання квитка. Також фільми будуть доступні для перегляду лише на території України.

Сезон триватиме до 30 листопада. Зараз уже доступна одна стрічка (перша в переліку нижче), інші п’ять будуть у доступі з 22 до 30 листопада. Ці фільми осмислюють теми захисту прав людини, пам’яті, дому та взаємин людини з природою.

Які фільми будуть доступні

«Дівчинка далеко від дому»

Фільм української режисерки Аліси Коваленко й данського режисера Леренґа Вільмонта, який номінований на «Оскар». Це історія про 13-річну гімнастку Настю з Києва, яка здобуває перемогу на українському чемпіонаті разом із подругами, а потім змушена тікати від війни в Україні до Німеччини. Дівчинка починає життя в незнайомому місті Ґелсенкірхен і не знає, чи побачить своїх батьків і друзів знову.

«У сітях»

Чеська повнометражна стрічка, яку створили режисери Віт Клусак і Барбора Халупова. За сюжетом, три дорослі акторки вдають із себе дванадцятирічних дівчат і для експерименту реєструються в найпопулярніших соціальних мережах 18+. Це відкриває стигматизовану тему сексуального насильства над дітьми.

«Київські файли»

Стрічка від нідерландського режисера Вальтера Стокмана розповідає про часи України за СРС, коли держава стежила за всіма громадянами. В основі стрічки – спогади трьох людей, яким випала нагода побачити справи, відкриті КДБ на них самих.

«Кіоск»

Фільм польського режисера Даніеля Стопи описує жіночу дружбу й солідарність: двоє жінок у газетному кіоску заповнюють документи на розлучення однієї з них, щоби та могла відкрити нову сторінку життя, де не буде насильства і страху. Ця стрічка здобула дві спеціальні відзнаки на фестивалі Docudays у конкурсі «Docu/Коротко» й від студентського журі.

«Чоботи в ґрунті, руки в землі» 

Стрічка Кароліни Ускакович вийшла в копродукції Нідерландів й України. Героїня фільму скаржиться бабусі Зої на несмачні помідори в Нідерландах, тож та дарує їй пакетик із насінням. Навесні 2022 року обидві посіяли помідори – одна на городі у Вінниці, а інша – на балконі в Нідерландах. Бабуся вчить Кароліну догляду за рослинами, але їхні буденні розмови також стосуються тем русифікації, комплексу меншовартості, який насаджували українцям, і здатності нашої нації відроджуватися за будь-яких умов.

«Порося Нельсон»

Нідерландська режисерка Аннеке де Лінд ван Венґарден показує сім’ю, яка взяла за домашнього улюбленця карликове поросятко. Утім воно виростає у півтонного звіра і стає причиною бунту сусідів, однокласників й уваги поліції. 

   

  • Docudays UA проводить уже 21-й Мандрівний фестиваль в онлайн- й офлайн-форматах. Цьогоріч показуватиме в 15 українських містах.