Британські митці й екоактивісти записали звуки копальні й поєднали їх з музикою шахтарів у межах проєкту «Відлуння предків», пише The Guardian. 

У вугільній шахті міста Дарем вони записували різні звуки, а також вмикали свої й фіксували, як звучить їхнє відлуння. «Я сказав би, що це звучить печерно, але має свою складність і глибину», – розповідає один з авторів проєкту Адам Купер. 

Для цієї композиції також використали музику, що грають шахтарські гурти, і поєднали її з архівними записами 1903 року. «Це був дивний досвід, тому що ти стоїш і слухаєш капання води й звуки екскаватора в шахті, а потім лунає джаз», – ділиться команда. 

Окрім того, вони провели інтервʼю з колишніми шахтарями і їхніми родинами. За їхніми словами, ці розповіді дуже відрізнялися: одні говорили про небезпеку й жахливість роботи, а інші розповідали історії про колег і різні витівки.

Проєкт презентували на книжковому фестивалі в Даремі, а згодом планують організувати ще й виставку та випустити вінілову платівку.  Цей проєкт свідомо створили у 2024 році, коли закрили останню вугільну електростанцію у Великій Британії. «Майбутні покоління зможуть почути, як «звучало вугілля», – додає Купер.

   

  • Велика Британія стала першою країною «Великої сімки» (G7), яка відмовилася від вугільної електроенергії. 30 вересня стало останнім днем роботи останньої вугільної електростанції в Реткліфф-он-Соар, що біля Ноттінгема. Це поклало край 140-річній історії використання вугільної електроенергії в Британії.

Обкладинка й фото: The Guardian